Ugrásra kész a Fehérgyarmat

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A Tiszavasvári megvédené első helyét, felzárkózna a Kisvárda.

Egymás hegyén-hátán. A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport élén nyomuló Tiszavasvári és a hetedik Berettyóújfalu között két pont a különbség, vagyis paraszthajszálnyi a különbség. A hatodik, szombaton hazai közegben fellépő Fehérgyarmat például a Bőcs legyűrésével (kezdés: 18 óra) akár a dobogóra is felkapaszkodhat. Mindez nem a földtől elrugaszkodott gondolat, mert bár a – az előző évadban papíron kiesett – borsodiak ebben a szezonban csipkedik magukat, idegenben eddig nem termett számukra babér.

A Tiszavasvári például saját otthonukban ,,kapta el,, őket. Türk Ferenc legénysége – vasárnap – a Balmazújváros U23 ellen vendégként próbálja ,,megvédeni” előkelő pozícióját. Ehhez borítékolhatóan nagy domborításra lesz szükség: a hajdúságiak ugyanis éppen olyan eredménysort mutathatnak fel, mint a szabolcsiak, rosszabb gólkülönbség miatt szorulnak némiképp hátrébb a tabellán.

A tizedik Kisvárda viszont a felzárkózásért hajt, vasárnap a sereghajtó Hajdúböszörményt fogadva (kezdés: 16 óra) araszolhat feljebb a táblázaton.

A női NB II-ben listavezető Kölcsey-DSE Nyíregyháza legközelebb november 7-én, a Bőcsön lép pályára.

NB II: női
6. forduló
Debreceni VSC III–Mátészalkai MTK 27–38 (12–21)

Debrecen, 110 néző, v.: Hirth, Őry.

Mátészalka: Jurecska K. – Ábri T. 5, Vassné 5, Dudás G. 10/2, Major F. 3, Móré K. 5, Ráck K. 8. Csere: Bodó A. (kapus), Deme B. B., Potyók O. Edző: Vakarcs Krisztina,

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 5/2. A szalkai együttes nagyszerű játékkal szép és értékes győzelmet aratott. Junior: 33–19

Vakarcs Krisztina: – Az első perctől mi irányítottuk a mérkőzést, csak dicsérni tudom a lányokat, ez igazi csapatmunka volt.