Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 8. forduló

Nádudvari ASK–Fehérgyarmati VSE 28–22 (12–13)

Nádudvar, 100 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Gaál R. 1, Kun Sz., Ruzsinszki B. 2, Hangos D. 8, Ferenczi R. 2. Csere: Harangi P. (kapus), Illés N. 2, Bécsi Á. 4/3, Pálfy V. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/3. A gyarmatiak nagy lehetőséget szalasztottak el a lelkes Nádudvar otthonában. Junior: .

Falcsik Miklós: – Ilyen mentalitással, hozzáállással nem lehet idegenben mérkőzést nyerni! Nagyon szégyellem magam…

Kisvárdai KC–Mezőkövesdi KC U23 27–26 (15–13)

Kisvárda, 170 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 3, Kovács L. 1, Pál T. 6, Nagy G. 3, Mándi K. 6/2. Csere: Nagy D., Albecz B. 4, Szanyi A. 1, Kapdos J. 1, Petykó T., Szabó A. Edző: Sándor László. Kiállítások: 4, illetve 0. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3. Küzdelmes mérkőzésen a fiatal vendégcsapat jól tartotta lépést a hazaiakkal. Junior: 39–16.

Sándor László: – Végig vezettünk a mérkőzésen, magunknak tettük nehézzé a végjátékot, holott simábban is nyerhettünk volna.

További eredmények: DEAC–Balmazújvárosi KK U23 23–22, Kazincbarcikai KSE–Eger SBS Eszterházy U23 38–26, Hajdúböszörményi TE–Juhász `99 Füzesabonyi SC 19–28, B.Braun Gyöngyös U23–Berettyó MSE 33–24.

Mátészalkai MTK–Bőcs KSC 33–20 (16–9)
Mátészalka, 120 néző, v.: Oláh B., Szikszay J. Mátészalka: Jurecska K. – Mándi E. 2, Márkus P. 1, Kiss B. 11/2, Deme B. 5, Árnyas P. 1, Deme F. 2. Csere: Bodó A. (kapus), Vakarcs K. 6/3, Tengyel E. 2, Sigér D. 2, Deme V. 1, Móré I., Kínál P., Snakovszky P., Iván T. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/0. A biztos győzelem ellenére álmos játék jellemezte a a hazaiak teljesítményét. Junior: 70–8.
Vakarcs Krisztina: – Nagyon sok hibával játszottunk, de ezért is két pontot adnak.
Kölcsey DSE Nyíregyháza–Debreceni VSC II 32–23 (17–10)
Continental Aréna, 165 néző, v.: Kovács T., Széles Z. Kölcsey: Torkos A. – Hrabina I. 7/5, dr. Tilki A. 1, Kelemen G. 4, Gyimesi L. 3, Katona K. 3, Papp A. 7. Csere: Varga F. (kapus), Márkus G. 3, Silye V. 1/1, Vitányi A. 1, Hruska Zs., Rabatin H. 2, Balogh D. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 6/5. A szomszédvári rangadón is folytatta jó sorozatát a Kölcsey és magabiztos játékkal látványos győzelmet aratott. Junior: 26–28.
Hadobás István: – Ismét szebb arcát mutatta csapatom. Az ügyes Loki utánpótlás ellen egységes csapatmunkával meggyőző sikert arattunk.
Vitka SE–Lóci DSE 41–37 (15–14)
Vásárosnamény, 70 néző, v.: Kovács T., Széles Z. Vitka: Mikovicz B. – Csontos R., Nekes M. 3, Lapsova 4, Lengyel L. 9/3, Csubina 10, Rácz K. 9/3. Csere: Gyetvai B., Kanda K. 1/1, Sarkadi É., Szemán Sz. 5/1. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 3/2. Helyenként jó játékkal nyert a hazai csapat. Junior: 13–74.
Szemán Szilvia: – Nyertünk, ez volt a legfontosabb.
További eredmények: Füzesabonyi Sport Club–Miskolci VSC 41–31, Mezőkeresztes VSE–Hajdúböszörményi TE 24–29, Szepa AKSE–Juventus Panoráma Heves 27–38.
1. Mátészalkai MTK 8 7 – 1 237–174 14
2. Füzesabony 8 7 – 1 267–206 14
3. Hajdúböszörmény 8 6 – 2 235–188 12
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 8 5 – 3 211–193 10
5. Mezőkeresztes 9 5 – 4 273–269 10
6. Heves 8 4 – 4 229–218 8
7. Bőcs 8 4 – 4 228–250 8
8. Lóci DSE 8 3 1 4 230–239 7