Vitézkedő Vitka

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Megkezdődött a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport soros bajnoki idénye. A nyitány minden bizonnyal a Vitka női együttesének lesz a legemlékezetesebb, amely újoncként biztos sikerrel debütált – idegenben.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 1. forduló

Fehérgyarmati VSE–Berettyó MSE 25–25 (11–9)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Fibecz Z., Herbák T.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Kelemen M., Gaál R. 5, Csobay A. 5/1, Kun Sz. 1, Hangos D. 13/1, Ménfői M. Csere: Harangi P. (kapus), Illés N. 1, Strugureanu, Szabó I., Szabó P., Szíjjártó A. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 6/4. Az 55. percben még négygólos hátrányban lévő hazaiak a sírból hozták vissza az egy pontot. Junior: 26–17.

Falcsik Miklós: – Mi is elfogadnánk ilyen kellemes „hazai pályát” idegenben…

Kisvárdai KC–Füzesabonyi Sport Club 27–21 (14–12)

Kisvárda, 480 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 1, Csendes Á. 4, Nagy D. 1, Kovács L. 1, Csontos M. 7, Albecz B. 1. Csere: Lipécz M. (kapus), Petykó T. 2, Pál T. 4, Nagy G., Szani A. 1, Kapdos J., Pisák T., Molnár Z. 1, Mándi K. 4/4. Edző: Sándor László.

Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 5/5. Szoros, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Junior: 47–22. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Sándor László: – Kellemetlen stílusú ellenfelet sikerült legyőznünk a nyitányon. Örülök, hogy győzelemmel sikerült bemutatkoznunk.

További eredmények: DEAC–B.Braun Gyöngyös U23 31–20 , Kazincbarcikai KSE–Hajdúböszörményi TE 22–24, Eger SBS Eszterházy U23–Nádudvari ASK 28–43, Mezőkövesdi KC U23–Balmazújvárosi KK U23 31–24.

Női, 1. forduló

Mátészalkai MTK–Debreceni VSC KKFT II 24–18 (10–12)

Mátészalka, 150 néző, v.: Fibecz Z., Herbák T.

Mátészalka: Jurecska K. – Sigér D., Kiss B. 4, Márkus T. 2, Deme B. 3, Móré K. 6, Deme F. 6/5. Csere: Tengyel E., Árnyas P. 2, Kínál P. 1 Edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 6/2. A hazaiak belealudtak az első félidőbe, a szünet után felébredtek és lelkes játékkal fordítottak. Junior: 25–30.

Vakarcs Krisztina: – Meg kell ismernem a csapatomat, mert tud meglepetéssel szolgálni még nekem is.

Mezőkeresztes VSE–Kölcsey DSE Nyíregyháza 28–22 (12–9)

Mezőkeresztes, 200 néző, v.: Pauló T., Tímár P.

Kölcsey: Torkos A. – Papp A. 1, dr. Tilki A. 6, Kelemen G., Gyimesi L., Katona K. 4, Hruska Zs. 1 Csere: Varga F., Nagy A. (kapusok), Márkus G., Gaál L. 1, Hrabina I. 5/4, Silye V. 4/3, Balogh D. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ileltve 12/7. Szoros mérkőzésen az egri és hajdúnánási kettős játékengedéllyel szereplő, a hazai csapatot erősítő NB I B-s játékosok tizenhét gólja döntőnek bizonyult. Junior: 15–29.

Hadobás István: – Szépen küzdött csapatom, de a kihagyott öt hétméteres és a tíz eladott labda miatt nem sikerült nyerni. Tudunk és fogunk javulni!

Szepa AKSE–Vitka SE 21–34 (12–16)

Felsőzsolca, 40 néző, v.: Maródi I., Novák P.

Vitka: Miklovicz B. – Csontos R. 4, Gyetvai B. 4, Kanda K. 1, Tóth N. 4, Csubina B. 3, Rácz K. 4/1. Csere: Darányi R. (kapus), Lengyel L. 5, Tar N. 1, Sarkadi É. 3, Dolhai L., Szemán Sz. 5. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/2 illetve 2/1. Boztosan nyertek az újonc vendégek. Junior: 44–21.

Szemán Szilvia: – Az első félidőben még akadozott gépezet, a szünet után viszont már tetszett, amit láttam.
További eredmények: Bőcs KSC–Hevesi SE 24–36, Füzesabonyi Sport Club–Lóci DSE 30–23, Hajdúböszörményi TE–Miskolci VSC 39–20.