Tisztelt Szurkolók!

A második hazai mérkőzésünk az elvárásoknak megfelelően alakult, hiszen magabiztos győzelmet (30:21) arattunk, a Hajdúböszörmény ellen. Jól védekeztünk, amihez szokás szerint kiváló kapusteljesítmény is párosult. Felföldi Robi megint szenzációs volt, és amikor elfáradt, Harangi Peti is nagyon jól szállt be a mérkőzésbe.
Amin javítanunk kell, az a támadó játékunk hatékonysága – gondolok itt a helyzet kihasználásra – , és a visszarendeződésünk is hagyott némi kívánnivalót maga után. Sok hibával, kapkodóan kezdtük az összecsapást, de az első félidő hajrájától kezdve folyamatosan vettük át az irányítást. A második játékrészben végül helyre állt a rend és simán tartottuk itthon mind a két pontot.
Ezután egy hosszú utazás várt a csapatra, hiszen a következő hét pénteken Gyöngyösön volt a soros bajnoki mérkőzésünk. Este fél hetes kezdéssel ideális körülmények között kezdődött a találkozó. Úgy indult minden, ahogyan elterveztük, hiszen hamar kezünkbe vettük a marsall botot, és a szünetre négy gólos előnnyel mehettünk az öltözőbe. Jól védekeztünk, a kapusok is hozták a megszokott formát, és a támadásainkat is rendre góllal fejeztük be.
A második félidőben aztán előbb egy öt perces gól csendet produkáltunk, ami után még mindig vezettünk 16:15-re. Utána azonban 19:17-es állásnál egymásután eladtuk a labdákat, technikai hibákat vétettünk, egy büntetőt is hibáztunk és a Gyöngyösi fiatalok egy góllal átvették a vezetést. Innen még sikerült fordítani 24:22-re, de az utolsó három percben már csak a kapufáig jutottunk, így egy nagyon fájdalmas, immár második idegenbeli egy gólos vereséggel zártuk a mérkőzést.
Nagyon el voltunk keseredve, de az élet nem áll meg, hiszen itt a következő nagy feladat, érkezik a tabellát vezető Debrecen. Ők lőtték a legtöbb gólt és a legkevesebbet is ők kapták idáig. Nem lesz egyszerű a történet, de hazai pályán megkettőzött erővel fogunk hajtani a Debreceni egyetemisták ellen.
Szeretnék szólni a juniorokról is néhány szót, hiszen nagyon megérdemlik a dicséretet. Eleddig háromból három a csapat mérlege, és csak azért nem négyből négy, mert a Gyöngyösnek nincs junior csapata. A tabellát négy hibátlan együttes vezeti hat-hat ponttal, akik közül a harmadik helyet foglaljuk el. A helyezések sorrendjét a gólkülönbség alapján határozták meg.
Visszatérve a felnőttekhez, egész héten arra készültünk, hogy nem fogunk feltartott kézzel a pályára lépni. Ez senkinek nem fordult meg a fejében, és ha minimálisra tudjuk csökkenteni a hibáinkat, akkor jó eséllyel még meglepetést is okozhatunk. Nekik van több veszíteni valójuk, hisz a bajnokság megnyerése a céljuk. Türelmes, higgadt, játékot kértem a fiúktól, ezzel is megpróbáltam minél jobban levenni a terhet a vállukról.
Biztos vagyok benne, hogy a közönség lelkes buzdítása mellett sikerül majd kiharcolni a győzelmet.