Nem mindenki tudott játszani…

2017.09.18 09:05
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Az első forduló mérkőzéseit rendezték a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. Bár, nem mindenki tudott pályára lépni…

Férfi, 1. forduló

Fehérgyarmati VSE–Tiszavasvári SE 26–20 (14–8)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 1, Albecz B., Kun Sz. 2, Müller N. 5/1, Hangos D. 8/5, Csobay A. 3. Csere: Szenczi T. (kapus), Jakub 2, Illés N. 2, Gaál R. 3, Szabó P. Edző: Falcsik Miklós.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 1, Benyusz K. 2, Nagy Á. 3, Kovács I. L. 4, Feind Z. 2, Kovács II L. 4/2. Csere: Volósinóczki (kapusok), Kajibás M. 1, Kiss K. 3, Gazdag R., Szögi R. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 3/2 . A megyei rangadóhoz méltó parázs hangulat, magabiztos hazai győzelem. Ifi: 33–20.

Falcsik Miklós: – Az első félidőben végig nyomás alatt tartottuk a vendégcsapatot, a másodikban pedig folytattuk ugyanazt.

Hadas Sándor: – Megérdemelten nyert a Fehérgyarmat. Túl sokat hibáztunk, de dolgozunk tovább, hogy a folytatásban minél eredményesebbek legyünk.

Nyírbátori SC–Kisvárdai KC 24–24 (12–11)

Nyírbátor, 130 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J. 1, Pisák T. 3, Zsiga F., Siket K. 3, Kovács Á. 7/2, Varga R. 3. Csere: Blánár M. (kapus), Tóth L. 1, Bod B. 5, Pálfy V., Tóth N., Kotvász A. 1. Edző: Csapos János.

Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 1, Illés T. 8/1, Braun B. 1, Radojevic 7/3, Kovács L., Botka Á. 2. Csere: Simon A., Lipécz M. (kapusok), Paróczai L., Molnár Z. 4, Nagy G. 1, Papp P., Petykó T., Dévényi T. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/4. Izgalmas mérkőzésen igazságos döntetlen született. Ifi: 27–24.

Csapos János: – Alakulóban lévő csapatunk a védekezést jól megoldotta, a támadójátékot tekintve viszont még van hová fejlődnie.

Türk Ferenc: – Azt gondolom, többször is megnyerhettük volna ezt az ütközetet, de mi mindig becsúszott egy-egy buta hiba. A végén szaladtunk az eredmény után, sikerült egyenlítenünk, sőt, öt másodperccel a vége előtt ziccert hibáztunk.

További eredmények: Kazincbarcika–Heves 29–17, Füzesabony–Berettyóújfalu 18–14, Hajdúböszörmény–Hajdúnánás 27–26.

Női, 1. forduló

Lóci DSE–Mátészalkai MTK 27–27 (15–13)

Ózd, 200 néző, v.: Kovács T., Major A.

Mátészalka: Jurecska K. – Mándi E., Tengyel E. 3, Deme B. 3, Márkus P. 1, Kiss B. 14/5, Ábri T. 2. Csere: Kónya L. (kapus), Vakarcs K. 3, Deme F. 1. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 12, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/5. A vendégek vért izzadtak a pontszerzés érdekében. Ifi: 27–28.

Vakarcs Krisztina: – Nagyon jó kezdés után óriási hullámvölgybe kerültünk, mindez gyenge kapusteljesítmény párosult, ráadásul a játékvezetők sem könnyítették meg a dolgunkat.

Vitka–Debreceni VSC II 24–20 (13–12)

Vásárosnamény, 200 néző, v.: Dohány J., Nagy L. Vitka: Darányi R. – Szilágyi R. 1, Cibulenko, Kránitz A. 5/1, Major F. 3, Csubina 4/2, Héjjas T. 8. Csere: Miklovicz B. (kapus), Kanda L., Beke G., Haraszti 1/1, Rózsa N., 1/1, Szemán Sz. 1 Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 4/3. Még akadozott kissé a gépezet, a második félidőben döntötte el a meccset a Vitka. Ifi: 29–30.

Szemán Szilvia: – Helyenként tetszetős játékkal biztosan nyertünk. De azért van még mit csiszolni a játékon.

A Tiszaújvárosi SC–Kölcsey DSE-Nyíregyháza mérkőzés elmaradt, mert a hazai csapat közvetlenül a bajnoki rajt előtt visszalépett.
További eredmények: SZEPA KSE–Kazincbarcika 15–42, Hajdúböszörmény–Miskolci VSC 55–13, Mezőkeresztes–Bőcs 17–19.