Kisvárda és Fehérgyarmat – Bravó fiúk: kettőből kettő!

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban csak a férfiak számára rendeztek fordulőt a hét végén – a Tiszavasvári már korábban lejátszotta az erre a körre rendelt mérkőzését. A Kisvárda idegenben, a Fehérgyarmat hazai pályán nyert.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 10. forduló

Bőcs KSC–Kisvárdai KC 26–33 (11–17)

Bőcs, 50 néző, v.: Katona I., Konyári I.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 4, Pisák T. 2, Bod B. 3, Mándi K. 4, Kovács Sz. 8/6, Balogh Sz. 5. Csere: Simon A. (kapus), Kovács L., Patóczia L. l., Szanyi A., 5, Oláh B. 1, Petykó T., Kapdos J., Botka Á., Bartha A. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/2, illetve 6/6. Nagyon jó, szórakoztató játékkal nyert megérdemelten a Kisvárda. Junior: 25–39.

Dévényi János: – A fúk újra visszatértek a Tiszavasvári elleni mérkőzés előtt mutatott formához. A jó játék hatékony védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Örvendetes, a junior korú Szanyi Attila ígéretes játéka.

Fehérgyarmati VSE–Berettyó MSE 33–25 (16–10)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Bozó Z., Mezei Z. Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 2, Albecz B. 6, Kun Sz. 6, Szabó P. 7/3, Gaál R. 4, Bálint A. 6. Csere: Harangi P., Kiss M. (kapus), Hadar B., Orosz L. 1, Raska A. 1, Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2 . A nagyon motiváltan játszó hazai csapat ilyen különbséggel is rászolgált a győzelemre. A szép számú közönség jelentős mennyiségű tartós élelmiszerrel segített a a rászoruló családokat – gyarmati egyesület kérésének eleget téve. Junior: 23–24.

Falcsik Miklós: – Szépen búcsúztunk a hazai közönségtől erre az esztendőre. Úgy gondolom, megérdemeljük a tabellán elért helyezésünket, nagyon sokat dolgoztunk ennek érdekében.

További eredmények: Mezőkövesdi KC U23–Balmazújvárosi KK U23 36–20, Hajdúnánás-Robzol 2000 KS–Hajdúböszörményi TE 24–25, Kazincbarcikai KSE–Rádió M Miskolc 24–21.