“Kissé érdekes volt a játékvezetői felfogás” – Sikeres volt a kisvárdai recept

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Hazai sikerrel zárult a Kölcsey–Mátészalka NB II-es női kézilabda megyei rangadó. Ugyanakkor a férfiaknál ismét nyert az éllovas Tiszavasvári, akárcsak idegenben a Kisvárda, míg a Fehérgyarmat pontot szerzett a Kazincbarcika vendégeként.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 8, forduló

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Rádió M Miskolc 35–29 (15–17)

Tiszavasvári, 500 néző, v.: Sándor L., Szikszai Cs.

Tiszavasvári: Boczák K. –? Fülöp G. 6/1, Benyusz K. 6/3, Dobos B. 5, Kiss K. 4/1, Dancs M. 4, Mezei L. 5. Csere: Bódor, Z., Volosinóczki N. (kapusok), Kovács L. 1, Türk F. 4, Gál L., Lázár A., Jávor D., Kajibás M., Balázs M. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 6, illetve 18 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 5/3. A parázs hangulatú mérkőzésen feltűnően sok kihagyott büntetővel indult. A vendégek mindent elkövettek a siker érdekében, a 46. percig szinte végig vezettek, de a vasvári szív és lelkesedés a legkritkusabb helyzetben is átlendítették a csapatot. A szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokban. Junior: 35–27.

Türk Ferenc: – Rangadóhoz méltó színvonallal, küzdéssel és akarattal megérdemelten nyertük a meg a mérkőzést.

Kazincbarcikai KSE–Fehérgyarmati VSE 27–27 (14–15)

Putnok, 30 néző, v.: Fibec, Szammer.

Fehérgyarmat: Felfödi R. – Csobay A 3, Albecz 4, Kun Sz. 4, Szabó P. 7/2, Gaál R. 6, Bálint A. 3. Csere: Kósa D. Megbízott edző: Török Péter. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3. Korrekt játékvezetés mellett a jól küzdő, fegyelmezett vendégcsapat nagyon végig vezette a mérkőzést, nagyon közel állt a győzelemhez. Junior: 28–33.

Török Péter: – A kiegyenlített mezőnyben minden idegenben szerzett pont nagyon értékes – így ez is.

Hajdúnánás-Robzol 2000 KS–Kisvárdai KC 20–26 (11–12)

Hajdúnánás, 180 néző, v.: Kovács T., Major A.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 1, Pisák T., Bod B. 8/2, Oláh B. 1, Kovács Zs 10/2, Balogh Sz. 4. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L., Mándi K. 1, Kovács L. 1, Gyebnár I., Bartha D., Petykó T., Botka Á. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4. Kiváló védekezés, kevés hiba, fegyelmezett játék – ez volt a sikeres kisvárdai recept. Junior: 31–30.

Dévényi János: – Gratulálok a csapatnak, ez jó mulatság, férfi munka volt.

További eredmények: Bőcs KSC–Balmazújvárosi KK U23 23–20, Hajdúböszörményi TE–DEAC 33–25, Mezőkövesdi KC U23–Berettyó MSE 23–25.

Női, 7. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Mátészalkai MTK 29–27 (15–14)

Tiszavasvári út, 120 néző, v.: Móré T., Székely Z.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 2, Tilki A. 6, Kelemen G. 2/1, Márkus G. 3, Katona K. 11, Szoboszlai N. Csere: Koppán N. (kapus), Gyimesi L. 2, Papp A. 1, Hrabina 2/1, Szabó V., Vitányi A., Silye V. Edző: Hadobás István. Mátészalka: Bodó A. – Deme F., Vassné 10/3, Ábri T. 3, Deme B. 4, Móré K. 6, Rácz K. 4. Csere: Jurecska K. (kapus), Magyar P. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3. Kemény, de sportszerű küzdelmet hozott a két éllovas megyei rangadója. A Kölcsey a mérkőzés döntő részében vezetett és megérdemelten nyert, tovább őrizve veretlenségét. Junior: 32–23.

Hadobás István: – Sokat tettünk a sikerért. A vendégek jól küzdöttek, de győzelmünk jogosságához kétség sem férhet, amit a szimpatikus mátészalkai vezetők is elismertek.

Vakarcs Krisztina: – Két játékosom, Dudás Georgina és Major Flóra nagyon hiányzott. Kissé érdekes volt a játékvezetői felfogás, ami egyáltalán nem könnyítette meg a dolgunkat. Nagyot küzdöttünk, ennyire volt elég.

További eredmények: Ózd–NKK Balmazújváros 27–25, Miskolci VSC–Hajdúböszörményi TE 22–36, Létavértes SC–Szepa Alsózsolca KSE 47–23.

1. Kölcsey DSE 7 6 1 – 195–156 13
2. Mátészalka 7 5 – 2 231–200 10
3. Balmazújváros 6 4 1 1 204–135 9
4. Hajdúböszörmény 6 4 1 1 174–156 9
5. Ózd 7 4 1 2 206–198 9
6. Bőcs 7 3 2 2 190–190 8
7. Létavértes 7 1 2 4 205–218 4
8. Debreceni VSC III 6 1 – 5 163–190 2