Szabolcs-Szatmár-Bereg – Kézilabda. Újabb fordulót rendeztek a hét végén a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 9. forduló

Kazincbarcikai KSE–Tiszavasvári SE 34–30 (20–12)

Kazincbarcika, 100 néző, v.: Aczél, Paulovics. Tiszavasvári: Boczák K. – Gazdag R. 1, Benyusz 3, Kiss K. 3, Kovács I. L. 1, Deli D., Kovács I. L. 4. Csere: Volosinóczki (kapus), Balázs M. 2, Feind 4, Nagy Á. 12/4. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 5/4. Az első félidőben mutatott rossz játék megpecsételte a vendégek sorsát. Ifi: 30–29.

Hadas Sándor: – A hazai pálya előnyét ügyesen használta ki a Barcika.

Kisvárdai KC–Berettyó MSE 26–24 (14–13)

Kisvárda, 300 néző, v.: Bozó. Mezei. Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 6, Kovács L. 3, Illés T. 8/4, Mészáros Á. 1, Botka Á. 1. Csere: Simon A., Lipécz M. (kapusok), Vitális I., Barabás B. 3, Nagy G., Dévényi T., Türk F., Papp P., Petykó T. 2 . Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8. illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 2/0. Szervezetten játszó vendégcsapat ellen küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a Kisvárda. Ifi: 36–31. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Jókor játszottunk rosszul… A csapat erejét mutatja, hogy a második félidőben kétgólos hátrányból is fordítani tudott.

További eredmény: Füzesabony–Nádudvar 26–21, Heves–Hajdúnánás 22–18, Hajdúböszörmény–Bőcs 43–25. Szabadnapos: Fehérgyarmat, Nyírbátor.

Mátészalkai MTK–DVSC U21 39–37 (19–15)
Mátészalka, 300 néző, v.: Kozma, Panyi. Mátészalka: Jurecska – ? Ábri T. 2, Tengyel 2, Deme B. 5, Márkus P. 4, Kiss B. 7/5, Dicső-Kiss J. 3 . Csere: Kiss G., Kónya L. (kapusok), Móré K. 6, Tóth V. 1, Vakarcs K. 9/5. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 10/10, illetve 8/6. Magas színvonalú mérkőzésen nyert a Mátészalka. Ifi: 32–37.
Vakarcs Krisztina: – A debreceni csapat a teljes NB I-es juniorkerettel érkezett, így még értékesebb győzelmet arattunk.
Mezőkeresztes VSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 21–36 (9–17)
Mezőkeresztes, 150 néző, v.: Bús, Szurmi. Kölcsey: Torkos H. – Papp A. 7, dr. Tilki A. 2, Kelemen G., Márkus G. 4, Gyimesi L. 2, Hruska Zs. 3. Csere: Varga F., Csikós B. (kapusok), Silye V. 6/2, Hrabina I. 8/5, Katona K. 3, Tóth G. 1, Katona B. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 9/9, illetve 7/7. Folytatta remek játékát a Kölcsey. Kreatív, nagyon fegyelmezett teljesítménnyel ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Ifi: 21–34.
Hadobás István: – Csapatom nagyszerűen játszott. Védekezésünk már közelítette az általam vágyott szintet, és támadásban is szép dolgokat produkáltunk. Jó volt ma edzőnek lenni a Kölcsey kispadján!
További eredmények: Hajdúböszörmény–SZEPA KSE 46–20, Lóci DSE–Bőcs 29–30. Szabadnapos: Vitka.
1. Mátészalka 8 6 1 1 248–217 13
2. Hajdúböszörmény 8 6 – 2 250–186 12
3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 8 6 – 2 254–209 12
4. Lóci DSE 8 5 1 2 226–199 11
5. Vitka 8 5 – 3 239–186 10
6. DVSC U21 8 5 – 3 249–207 10
7. Bőcs 8 4 – 4 199–228 8
8. Mezőkeresztes 9 2 – 7 208–271 4