Szabolcs-Szatmár-Bereg – Újabb fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 9. forduló
Fehérgyarmati VSE–Mezőkövesdi KC U23 27–25 (14–12)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Albecz B. 6, Kun Sz. 4, Szabó P. 5/1, Gaál R. 6, Bálint A. 1. Csere: Harangi P. (kapus), Hadar B., Orosz L., Kósa D., Pál T. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3. Nagyon jó játékerőt képviselő, fiatal, lendületes ellenfelet győzött le a gyarmati csapat.
Falcsik Miklós: – Megküzdöttünk ezért a győzelemért, az egykori kövesdi, Albecz Bence vezérletével múltunk felül ellenfelünket.

Kisvárdai KC–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 27–29 (11–18)

Kisvárda, 370 néző, v.: Fibecz, Szammer.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 4, Pisák T. 3, Bod B. 1/1, Mándi K. 7, Kovács Sz. 12/4, Balogh Sz. Csere: Lipécz M. (kapus), Botka Á., Petykó T., Kapdos J., Bartha A., Szanyi A., Paróczai L., Oláh B., Kovács L. Edző: Dévényi János.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 4, Benyusz K. 7/4, Dobos B. 1, Kiss K. 5/1, Dancs M. 7, Mezei L. 4. Csere: Tóth M., Volósinóczki (kapusok), Gál L., Kovács L., Jávor D., Lázár A., Kajibás M., Balázs M., Türk F. 1. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 12, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/5. Jól felkészült Tiszavasvári ellen kemény küzdelemben maradt alul a házigazda. Junior: 33–25.

Dévényi János: – Az első tizenöt perc Csipkerózsika álmából ébredve jó védekezéssel, szervezett játékkal akár fordíthattunk is volna.
Türk Ferenc: – Végig mi irányítottuk a mérkőzést, a hajrában, amikor a hazaiak védekezést váltottak elfogyott az ötletünk, de így is nyerni is tudtunk.
További eredmények: Berettyó MSE–Hajdúböszörményi TE 25–26, Rádió M Miskolc–Bőcs KSC 27–24, DEAC–Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 29–30, Kazincbarcikai KSE–Balmazújvárosi KK U23 30–27.

Mátészalkai MTK–Bőcs KSC 27–31 (11–15)

Mátészalka, 100 néző, v.: Oláh E., Szikszai J.

Mátészalka: Jurecska K. – Ábri T. 2, Vassné 6/3, Dudás G. 6/1, Major F. 2, Móré K. 8, Rácz K. 3. Csere: Bodó A., Kónya L (kapusok), Magyar P., Deme F. Edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 9/6. A gyenge játék következménye a váratlan hazai vereség. Junior: 61–20.

Vakarcs Krisztina: – Gratulálok az ellenfélnek, ezen a meccsen ennyit érdemeltünk.
Az NKK Balmazújváros–Kölcsey DSE Nyíregyháza mérkőzést december 13-ra halasztották.
További eredmények: Hajdúböszörményi TE–Létavértes SC 27–27, Alsózsolca KSE–Debreceni VSC III 33–38.
1. Kölcsey DSE 7 6 1 – 195–156 13
2. Mátészalka 8 5 – 3 258–231 10
3. Hajdúböszörmény 7 4 2 1 201–183 10
4. Bőcs 8 4 2 2 221–217 10
5. Balmazújváros 6 4 1 1 204–135 9
6. Ózd 7 4 1 2 206–198 9
7. Létavértes 8 1 3 4 232–245 5
8. Debreceni VSC III 7 2 – 5 201–223 4