Szabolcs-Szatmár-Bereg – Kézilabda. Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 8. forduló

Füzesabonyi SC–Fehérgyarmati VSE 28–27 (16–14)

Füzesabony, 80 néző, v.: Ágnecz, Sipos O.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 7, Szabó P. 2, Kun Sz. 1, Müller N. 9/2, Albecz B. 3, Csobay A. 5. Csere: Viman (kapus), Illés N., Ruzsinszki B., Siket T., Szíjjártó A. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2. A második félidő derekán tíz perces rövidzárlat miatt hat góllal elhúzott a házigazda, innen már nem volt idő felzárkózni. Ifi: 20–31.

Falcsik Miklós: – Ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet idegenben meccset nyerni. Hiába védekezünk jól, ha hiányzik a hatékony kapusteljesítmény, ebben a tekintetben előre kell lépnünk.

Nyírbátori SC–Bőcs KSC 29–23 (16–12)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Gulybán, Örsi. Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J., Pisák T. 4, Takács Z. 4, Bod B. 5/2, Kovács Á. 4, Varga R. 2. Csere: Plánár M. (kapus), Siket K. 1, Horváth P., Kotvász A. 1, Pálfy V. 6, Tóth L., Láng M., Tóth N. 1, Dobi S. 1. Edző: Csapos János. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/1. Néha a könnyűnek tűnő meccs is nehézzé válhat. Ifi: 30–25.

Csapos János: – Biztosan nyertünk, végre mindenki pályára léphetett.

Kisvárdai KC–Tiszavasvári SE 32–26 (14–9)

Kisvárda, 250 néző, v.: Móré. Pásztor.

Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 7/4, Csendes Á. 7, Illés T. 6, Petykó T. 1, Molnár Z. 4, Botka Á. 5. Csere: Simon A. (kapus), Türk F. 2, Papp P., Kovács L., Vitális I., Barabás B. Játékos-edző: Türk Ferenc. Tiszavasvári: Volosinóczki – Balázs M. 3, Benyusz K. 4, Nagy Á. 4/2, Kovács II. L. 4, Feind Z. 4, Kovács I. L. 2. Csere: Boczák K. (kapus), Gazdag R. 1, Deli D. 4, Kiss K. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2. A hazaiak végig vezetve, magabiztosan nyertek. Ifi: 33–35.

Türk Ferenc: – Új védekezéssel, ami működött, és türelmes, biztos kézzel befejezett támadójátékkal sikeresen vettük az akadályt.

Hadas Sándor: – Fejetlenül játszottunk, mindenki egyénileg akarta megoldani a mérkőzést, pedig ez a csapatjáték.

További eredmények: Kazincbarcika–Nádudvar 29–27, Hajdúnánás–Berettyóújfalu 39–26.

Vitka–SZEPA KSE 43–23 (19–14)
Vásárosnamény, 150 néző, v.: Juhász D., Szabó I. Vitka: Darányi R. – Kanda K., Csubina 10/1, Kránitz A. 4, Major F. 7, Cibulenko 6, Héjjas T. 3. Csere: Mikolvicz B. (kapus), Gyetvai B, Szilágyi R. 3/1, Haraszti Dzs., Rózsa N. 4/1, Beke G. 1/1, Vass B. 3/1, Szemán Sz. 2. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/2. A hazaiak csapat a második félidőben kapta el igazán a ritmust, amikor abszolút érvényesült a felek közötti tudásbeli különbség. Ifi: .
Szemán Szilvia: – Nyertünk. Mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani, köztük a fiataloknak, akik igyekeztek meghálálni a bizalmat.
Lóci DSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 28–24 (17–11)
Ózd, 140 néző, v.: Dáné, Komáromi. Kölcsey: Torkos H. – Hrabina I. 9/1, Gyimesi L., Papp A., Kelemen G., Katona K. 3, Márkus G. Csere: Varga G., Csikós B. (kapusok), Silye V,. 7/3, dr. Tilki A. 2, Hruska Zs. 3, Katona B., Tóth G. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 6/4. Az első nyolc percben a hazaiak jól kihasználták a kezdéskor az öltözőben maradt Kölcsey megingását és 6–0-ra elhúztak. Komoly erőfeszítéssel csökentette a különbséget a nyíregyházi csapat, de fordítani nem sikerült. Ifi: 31–27.
Hadobás István: – Fekete vasárnap volt ez, tanulságos kell, hogy legyen számunkra. Nyolc percet elvesztettünk, ötvenkét percet megnyertünk, de ezért most nem jár pont.
További eredmények: Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 40–25, DVSC U21–Bőcs 36–26. Szabadnapos: Mátészalkai MTK.
1. Lóci DSE 7 5 1 1 197–169 11
2. Vitka 7 5 – 2 216–160 10
3. Hajdúböszörmény 7 5 – 2 204–166 10
4. Mátészalka 6 4 1 1 176–155 9
5. DVSC U21 6 4 – 2 189–146 8
6. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 5 4 – 1 168–137 8
7. Bőcs 6 3 – 3 144–166 6
8. Kazincbarcika 7 1 – 6 172–190 2