Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 20. forduló

Eger U23–Kisvárdai KC 25–25 (15–13)

Eger, 55 néző, v.: Major G., Szűcs D.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 1, Csendes Á. 6, Petykó T., Molnár Z. 6, Pál T., Barabás B. Csere: Simon A. (kapus), Nagy D. 1, Pisák T. 1, Kovács L., Nagy G. 3, Albecz B. 4, Szabó A. 3, Kapdos J. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/1 illetve 0.

Tuska Szabolcs kézközépcsont törést szenvedett, Pál Tamás orra pedig betört a mérkőzés elején, mindez megzavarta a kisvárdai csapatot, amely az utolsó másodpercben lőtt góllal egyenlített.

Türk Ferenc: – Pontot mentettünk a lelkes egri fiatalok ellen, jelentős véráldozatok árán.

Fehérgyarmati VSE–Mezőkövesd U23 26–25 (12–12)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Kovács T., Major A.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Gaál R. 3, Kun Sz. 2, Müller N. 3, Hangos D. 10/3, Rosica. Csere: Harangi P. (kapus), Illés N. 3, Pálfy V. 2, Ferencz R. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2.

Áramszünet előzte a kezdést, a feszültség pedig kihatott az egész mérkőzésre. Junior: 43–21.

Falcsik Miklós: – A második félidő közepén már öt góllal is vezettünk, amikor kapust cseréltek a vendégek, Hostisóczki Tamás pedig kifogta a szemünket, így a végén meg kell szenvedni a győzelemért.
További eredmények: Gyöngyös U23–Füzesabony 23–21, Kazincbarcika–Balmazújváros U23 27–22, Hajdúböszörmény–Nádudvar 31–31, DEAC–Berettyóújfalu 26–23.

Bőcs, 50 néző, v.: Mandl G., Tóth L.

Mátészalka: Jurecska K. – Deme F. 3, Kiss B. 14/5, Deme B. 5, Márkus P. 5, Móré K. 4, Dicső-Kiss J. 1. Csere: Bodó A. (kapus), Tengyel E. 2/1, Ábri T. 3, Árnyas P. 2, Sigér D. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/3, illetve 7/6.

A papírforma érvényesült, nyert a bajnokcsapat. Junior: 14–49.

Vakarcs Krisztina: – Az első félidőben akadozott a gépezet, a másodikban pedig megmutattuk, mire vagyunk képesek valójában.

Lóci DSE–Vitka 26–20 (16–14)

Ózd, 200 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs.

Vitka: Darányi R. – Csontos R. 2, Szemán Sz. 4, Iváncsó R. 3, Cibulenko 2, Csubina 6/3, Rácz K. 2. Csere: Bakos V. (kapus), Dolhai L., Sarkadi É., Gyetvai B. 1. Edző: Csapó Erika.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 9/6, illetve 3/3. A lelkesebb, jobban akaró hazai csapat megérdemelten nyert. Junior: 63–21.

Csapó Erika: – Szétfutottak minket, ráadásul rengeteg ziccert kihagytunk.

Debreceni VSC II–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 33–26 (16–12)

Debrecen, 100 néző, v.: Fazekas Zs., Hirth Gy.

Kölcsey: Torkos H. – Papp A. 3, Gyimesi L. 3, Kelemen G. 1, Márkus G. 6, Katona K. 5, Hruska Zs. 2. Csere: Varga F. (kapus), Hrabina I. 4/3, Silye V. 2, Tóth G., Balogh D., Polyák E. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 4/3.

A dinamikus „kis Loki” jól használta ki a tartalékos Kölcsey megingásait és tartotta otthon a két pontot. Junior: 28–22.

Hadobás István: – Megtiszteltetés, hogy a hazaiak a bajnokság során ritkán alkalmazott legerősebb összeállításban játszottak ellenünk. Sikerük megérdemelt. Legközelebb javítunk!

További eredmények: Heves–SZEPA AKSE 41–29, Hajdúböszörmény–Mezőkeresztes 27–23, Miskolci VSC–Füzesabony 32–47.

1. Mátészalka 20 19 – 1 627–472 38
2. Hajdúböszörmény 20 15 1 4 584–472 31
3. Füzesabony 19 14 – 5 648–532 28
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 19 10 2 7 536–478 22
5. Lóci DSE 19 9 1 9 551–539 19
6. Mezőkeresztes 20 9 – 11 593–586 18
7. Vitka 19 9 – 10 572–567 18
8. Heves 19 8 1 10 573–546 17