Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek.

Férfi, 17. forduló

Hajdúnánás ROBZOL 2000 KS–Fehérgyarmati VSE 38–24 (16–10)
Hajdúnánás, 200 néző, v.: Bozó Z., Polgár Z.

Fehérgyarmat: Nagy T. 1 – Csobay A. 4, Puskás I. 3, Kun Sz. 4, Szabó P. 3, Siket T. 3, Bálint A. 2. Csere: Harangi P., Kiss M. (kapusok), Bihari Z., Gaál R. 2, Szabó I. 1, Lakatos Á. 1. Edző: Christian Gherman.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 1/0. A gyarmatiaknak nem volt esélye ezen a mérkőzésen. Junior: 28–21.

Christian Gherman: – Akarat és szív nélkül nem lehet játszani.

Mátészalkai MTK–Berettyó MSE 22–32 (6–13)
Mátészalka, 50 néző, v.: Dohány J., Nagy J.

Mátészalka: Oross A. – Varga R. Orosz L. 9/4, Kovács I. 1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 4/1, Szalay K. 2. Csere: Falcsik L., Hadar B. Varga Z. 1, Szender Sz. Király Gy. 4, Balla J., Szíjártó A. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 3/3.

A vendégek megérdemelten győztek. Ilyen támadójátékkal nem sok keresnivalónk van a hazaiaknak NB II-ben. Junior: 33–34.

Falcsik Miklós: – Nagyon elkeseredett vagyok és szégyellem magam a mutatott teljesítményünk miatt. Csodák nincsenek, de mi már nem nagyon bízhatunk másban.

Kisvárdai KC SE–Debreceni EAC 32–34 (16–17)
Kisvárda, 350 néző, v.: Csörgő L., Vitális G.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 1, Csendes Á. 7, Bod B. 6, Mándi K. 6, Nagy D. 3, Csúszda M. 5. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L., Bartha D., Kovács L. 1, Kovács A., Nagy M. 3, Szanyi A., Petykó T. Edző: Papp József.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 0, illetve 4/3.

Küzdelmes, szoros meccset játszott a két csapat – meglepő hazai vereséggel. Junior: 27–34. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat nyert.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–VKK Nyírbátor 16–25 (10–10)
Tiszavasvári, 180 néző, v.: Kiss J., Polgár A.

Tiszavasvári: Koi E. – Benyusz K. 5/3, Kaibás M. 1, Kiss K. 1, Lázár A. 2, Dancs M. 3, Mezei L. Csere: Volosinóczki R., Bódor Z (kapusok), Kovács L., Lippai A., Erdei P., Türk F. 1, Gál L, Gazdag R., Nácsa B. 3/1. Játékos-edző: Türk Ferenc.
Nyírbátor: Tóth M. – Csébi D. 2, Kovács Zs. 1/1, Erdős Z. 4, Hornyák Z. 2, , Molnár Z. 4, Vasas Gy. 6. Csere: Nagy N. (kapus), Balogh Sz., Fülöp G. 4, Szabó Cs., Pisák T. 2/1, Torzsa R., Csébi Z., Tóth L., Aranyos R. Edző: Váczi Sándor.

Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 8/4, illetve 3/2.

Az első félidőben nagyon jól tartotta magát a hazai csapat, a szünet után viszont negyedóráig gólképtelennek bizonyultak. Ekkor elhúzott a Bátor, a folytatásban már csak a különbség mértéke volt a kérdés. A kapusok mindkét oldalon parádéztak. Junior: 37–36. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Úgy gondolom, nem volt a két csapat között ekkkora különbség. A második félidő első felében teljesen impotensen támadtuk a nyírbátori falat – elfogyott az ötlet. Megérdemelten nyertek a vendégek.
Váczi Sándor: – Érdekes játékvezetői felfogás mellett a hátunkon cipeltük az ellenfelet az első félidőben. Jól ismerjük a Tiszavasvári kulcsjátékosait, amíg el nem fáradnak, sok problémát okoznak az ellenfélnek. Ez a második félidőben valósult meg, innentől nem volt kérdés ki nyeri a mérkőzést.

További eredmények: Bőcs KSC–Kazincbarcikai KSE 30–36, Rádió M Miskolc–Hajdúböszörményi TE 30–24.

Női, 17. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Füzesabonyi SC 28–33 (11–17)
Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 2, Tilki A., Kelemen G. 1, Gyimesi L. 3, Katona K. 1, Szoboszlai N. 4. Csere: Koppán N. (kapus), Móré K. 10/3, Papp A. 2, Márkus G. 3, Hrabina I. 2/2, Szabó V., Csontos O. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 7/7.

Jó színvonalú mérkőzésen a már bajnoknak tekinthető Füzesabony ellen teljesen egyenrangú partnernek bizonyult a Kölcsey. Junior: 30–26.

Hadobás István: – Csapatom nagy szívvel harcolt a mezőny legjobbja ellen. Kár a kihagyott ziccerekért, mert nagyobb meglepetést is szerezhettünk volna.

Létavértes SC 97 SE–Kisvárdai KC SE 15–32 (10–15)
Létavértes, 40 néző, v.: Szendi A., Türk-Surman R.

Kisvárda: Szabó V. – Vassné 1/1, Csányi E. 3/2, Dudás G. 4, Tar H., Tibulenko 8, Rácz K. 3. Csere: Jurecska K. (kapus), Major F. 6, Kránitz A. 2, Héjjas T. 3, Szilágyi R., Almási L., Rózsa N. 1, Papp D., Kovács K. 1. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 4/3.

Könnyed játékkal biztos várdai győzelem. Junior: 24–35. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Gratulálok a csapatnak. Az első negyedóra ugyan nyögvenyelősre sikerült, a következő harmincöt percben viszont csak öt gólt kaptunk, ami a védekezést dicséri.

További eredmények: Bőcs KSC–Etalon K.K. Adács 10–0 (mérkőzés nélkül), Hajdúböszörményi TE–Ózd 28–26, Alsózsolca KSE–Miskolci VSC 20–30, Derecskei KKSE–Debreceni VSC III 27–47.

1. Füzesabony 18 17 – 1 649–431 34
2. Kisvárda 17 15 – 2 579–388 30
3. Debreceni VSC III 17 13 – 4 584–447 26
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 17 11 – 6 473–389 22
5. Hajdúböszörmény 17 10 1 6 449–439 21
6. Ózd 17 9 – 8 547–517 18
7. Bőcs 16 8 1 8 461–455 17
8. Létavértes 17 6 – 11 433–446 12