Tavaszi virulás, avagy nem lehet szilvalekvárt kaszálni…

A tiszavasvári védelem kemény ellenállást fejtett ki

A tiszavasvári védelem kemény ellenállást fejtett ki – © Fotó: Pusztai Sándor

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Megkezdődött a férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. Mindjárt két megyei összecsapással, amelyeken tiszavasvári, illetve nyírbátori győzelem született.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 12. forduló

Tiszavasvári SE–Fehérgyarmati VSE 33–30 (11–13)

Tiszavasvári, 380 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 7, Benyusz K. 6, Kiss K. 7, Kovács I. L. 4, Feind Z. 4, Kovács II. L. 4. Csere: Volosinóczki (kapus), Földi I. 1, Deli D., Szögi R., Gazdag R., Nácsa G., Bodnár S. Edző: Hadas Sándor.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 8/3, Szabó P. 6, Kun Sz. 1, Albecz B. 3, Pál T. 4, Csobay A. 6. Csere: Szenczi T. (kapus), Illés N. 1, Gaál R. 1. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: O, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 4/3.

Az első félidőben a hazaiak – sem védekezésben, sem támadásban – nem találták ritmust, a szünet után viszont megemberelték magukat és próbálták élvezni a játékot. Ifi: 32–31.

Hadas Sándor: – Lagymatag kezdés után jött a tavasz és fokozatosan virultunk ki.

Falcsik Miklós: – Sok szempontból tanulságos volt számunkra ez a mérkőzés. Újra beigazolódott, hogy szembe szélben nem lehet szilvalekvárt kaszálni, mert defektes lesz a traktor! Gratulálok a csapatomnak! Lehet, ha reggelig játszunk se tudunk győzni, de ezt nem kellett megvárni, mert az 54. percben aztán – sokak örömére – végre megtörtünk.

Kisvárdai KC–Nyírbátori SC 23–24 (10–16)

Kisvárda, 450 néző, v.: Rontó, Szanyi.

Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz. 8/6, Csendes Á. 3, Kovács L. 1, Radojevics, Molnár Z. 4, Botka Á. 1. Csere: Simon A. (kapus), Barabás B. 1, Papp P., Mészáros T. 2, Dévényi T., Szabó A., Hegyesi K., Petykó T., Illés T. 3. Edző: Türk Ferenc.

Nyírbátor: Nagy T. – Szedlacsek J. 6, Pisák T. 3, Bod B. 1, Takács Z. 4, Kovács Á 7/2, Varga R. 1. Csere: Nagy N. (kapus), Siket K., Dobi S., Pálfy V., Tóth N. 1, Kotvász A. 1. Edző: Csapos Sándor.

Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 3/2.

A hazaiak csak az utolsó öt percre ébredtek fel téli álmukból, ami kevésnek bizonyult. Ifi: 30–25. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – A Nyírbátor végig vezetve, megérdemelten nyert. Rohantunk az eredmény után, sajnos, naggyá tettük a vendégek kapusát.

Csapos Sándor: – Sokat dolgoztunk ezért a győzelemért. A védekezésre fektettük a hangsúlyt, aminek meg is lett az eredménye. Gratulálok a csapatomnak.

További eredmények: Heves–Kazincbarcika 22–34, Hajdúnánás–Hajdúböszörmény 24–20, Berettyóújfalu–Füzesabony 32–26.