Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban a hét végén.

Férfi, 5. forduló

Mezőkövesdi KC U23–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 33–29 (17–16)

Mezőkövesd, 200 néző, v.: Major G., Takács T.

Tiszavasvári: Boczák K. – Benyusz K. 9/3, Gál L. 1, Kiss K. 3, Kajibás M. 2, Dancs M. 8, Mezei L. 3. Csere: Volosinóczki (kapus), Balázs M. 2, Jávor D., Barabás B. 1, Lázár A. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/3 illetve. Ebben a mérkőzésben több volt a vendégek számára…

Türk Ferenc: – A második félidőben történt nyolcperces rövidzárlat miatt vesztettük el a mérkőzést.

Berettyó MSE–Kisvárdai KC 18–21 (9–10)

Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Hirth Gy., Őry I.

Kisvárda: Lipécz M. – Szanyi A., Tuska Sz. 3, Oláh B. 4, Bod B. 6/2, Kovács Zs. 2, Balogh Sz. 4. Csere: Simon A. (kapus), Mándi K 2/2, Paróczai L., Kovács L., Kapdos J., Petykó T., Botka Á., Szabó A., Gyebnár I. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4. A Kisvárda végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott a „vizes” pályán… Junior: 23–26.

Papp József: – Rendkívül fegyelmezett és taktikus játékkal, a kapusok kimagasló teljesítményével számunkra nagyon fontos győzelmet arattunk, ami már érett az elmúlt hetekben nyújtott produkció alapján.

Fehérgyarmati VSE–Hajdúnánás-ROBZOL 2000 KS 27–22 (13–15)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Szécsi, Szőke.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Gaál R. 1, Kun Sz. 1, Albecz B. 5, Szabó P. 12/2, Bálint A. 2. Csere: Harangi P. (kapus), Hadar B., Pál T. 2, Siket T. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2. Gyenge első félidő után a Fehérgyarmat jobb volt egy Felföldi Róberttel. Junior: 22–27.

Falcsik Miklós: – A második félidőben jól védekeztünk, ez pedig döntőnek bizonyult és a gyors indításaink „ültek”.

További eredmények: Kazincbarcikai KSE–Bőcs KSC 31–25, Rádió M Miskolc–DEAC 29–24, Hajdúböszörményi TE–Balmazújvárosi KK U23 20–21.

Női, 4. forduló

Miskolci VSC–Mátészalkai MTK 29–33 (19–13)

Miskolc, 100 néző, v.: Bartus Zs., Gál Zs.

Mátészalka: Jurecska K. – Deme F. 3/2, Vassné 3, Ábri T. 9, Deme B. 2, Móré K. 4, Rácz K. 10. Csere: Kónya L. (kapus), Potyók O. 1, Magyar P. 1. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 14, illetve 24 perc+2 piros lap. Hétméteresek: 6/4, illetve 2/2. Halovány első félidő után a folytatásban megrázta a Mátészalka, amely ekkor már valós tudásának megfelelően játszott Junior: 23–29.

Vakarcs Krisztina: – Huszonnégy perc emberhátrány, két piros lap, hatgólos hazai vezetés – mondhatom, a sírból hoztuk vissza a meccset. Gratulálok a lányoknak.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Debreceni VSC III 27–23 (15–9)

Wesselényi-iskola, 100 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 4, Tilki A. 7, Gyimesi L., Kelemen G. 5/5, Katona K. 3, Szoboszlai N. 1. Csere: Koppán N. (kapus), Márkus G. 6, Papp A., Szabó V., Vitányi A., Hrabina I. 1/1, Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 10/6. Folytatja remek szereplését a Kölcsey. A szomszédvári rangadón, jó színvonalú mérkőzésen biztosan nyert a házigazda, így egyedüliként hibátlan teljesítménnyel tovább őrzi első helyét a tabellán. Junior: 28–35

Hadobás István: – Nagyszerű fegyvertény az újabb győzelem a tehetséges debreceni utánpótlás ellen. Csapatom mintaszerűen állt a mérkőzéshez. Örülök, hogy szép gólokat sikerült lőnünk, és egysoros védekezésünk hatékonyan működött.

További eredmények: Létavértes SC–Bőcs KSC 29–29, Hajdúböszörményi TE–NKK Balmazújváros 21–21.

1. Kölcsey DSE 4 4 – – 117–87 8
2. Ózd 3 2 1 – 93–80 5
3. Bőcs 4 2 1 1 111–105 5
4. Hajdúböszörmény 4 2 1 1 94–101 5
5. Mátészalka 3 2 – 1 93–89 4
6. Balmazújváros 2 1 1 – 60–32 3
7. Debreceni VSC III 3 1 – 2 80–82 2
8. Létavértes 4 – 2 2 105–119 2