Őszi első a Mátészalka, vitkai siker a megyei rangadón

2016.12.5 09:02
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Újabb fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban. A nőknék egy körrel az őszi zárás előtt eldőlt, hogy a Mátészalka biztosan az élen zárja az esztendőt. Hazai siker született a Vitka–Kölcsey megyei rangadón, ugyanakkor kiütéses győzelmet aratott a Fehérgyarmat férfi együttese.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 10. forduló

Fehérgyarmati VSE–Eger SBS Eszterházy U23 46–14 (20–6)

Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Katona J., Konyári I. Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Gaál R. 8, Ruzsinszki B. 1, Kun Sz. 5, Hangos D. 9, Ferencz R. Csere: Harangi P. (kapus), Ménfői M. 2, Szabó I. 1, Szíjjártó A. 3, Illés N. 2, Pálfy V. 6, Bécsi Á. 6/1, Kelemen M., Zatik G. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 4/2. Az eredmény önmagáért beszél.

Falcsik Miklós: – Nem vettük könnyedén a mérkőzést, fegyelmezett játékkal próbáltuk kiszolgálni a közönséget.

További eredmények: B.Braun Gyöngyös U23–Hajdúböszörményi TE 32–26, Kazincbarcikai KSE–Berettyó MSE 27–22, DEAC–Juhász `99 Füzesabonyi SC 26–26, Mezőkövesdi KC U23– Nádudvari ASK 33–20.

Női, 10. forduló

Mátészalkai MTK–Juventus Panoráma Heves 26–25 (12–15)

Mátészalka, 100 néző, v.: Gulybán I., Örsi P. Mátészalka: Jurecska K. – Tengyel E. 5, Márkus P. 2, Kiss B. 1, Deme B. 2, Árnyas P. 3, Deme F. 2. Csere: Bodó A. (kapus), Dicső-Kiss J. 1, Vakarcs K. 10/5. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 20 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 7/5. Az első félidő derekán öt góllal vezetett a Heves, a szünet után viszont megrázta magát a listavezető hazai csapat, és izgalmas körülmények között kicsikarta a győzelmet. Junior: 37–25.

Vakarcs Krisztina: – Nehezen szereztük meg a két pontot. A második félidőben feljavult a védekezésünk, emellett lendületes támadójátékkal kerekedtek felül.

Vitka SE–Kölcsey DSE Nyíregyháza 25–24 (12–16)

Vásárosnamény, 120 néző, v.: Major G., Székely Z. Vitka: Miklovicz B. – Csontos R., Mekes M. 5/2, Lapsova 6/2, Sarkadi É. 1, Csubina 6, Rácz K. 3. Csere: Szemán Sz. 4, Kanda K., Gyetvai B. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kölcsey: Torkos A. – Papp A. 2, dr. Tilki A. 3, Márkus G. 1, Kelemen G., Katona K. 7, Hruska Zs. 3. Csere: Silye V. 4/3, Rabatin H., Gyimesi L. 4, Katona B., Balogh D., Vitányi A. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/3. Az első félidőben jobban játszott a Kölcsey, a második játékrészben jelentősen feljavult a Vitka védekezése, amely nagy küzdelemben kiharcolta a győzelmet. Junior: 20–50.

Szemán Szilvia: – A második félidőben változtattunk védekezésen, ami bejött, és értékes győzelmet arattunk.

Hadobás István: – A 43. percig vezettünk, volt, amikor már hat góllal is, de megéreztük, hogy a betegség miatt házi gólkirályunk, Hrabina Inez hiányzott, továbbá dr. Tilki Andrea és Katona Krisztina sérülten vállalta a játékot. Nem tudtuk tartani a saját magunk által diktált iramot, a végén sajnos, túl sok volt a kimaradt ziccer és büntető.

További eredmények: Bőcs KSC–Miskolci VSC 33–33, Füzesabonyi Sport Club–Hajdúböszörményi TE 23–26, Mezőkeresztes VSE–Lóci DSE 31–26, Szepa AKSE–DVSC II 42–53.

1. Mátészalkai MTK 10 9 – 1 286–219 18
2. Füzesabony 10 7 – 3 320–267 14
3. Hajdúböszörmény 10 7 – 3 281–234 14
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 10 6 – 4 271–246 12
5. Mezőkeresztes 11 6 – 5 328–333 12
6. Bőcs 10 5 1 4 296–313 11
7. Heves 10 5 – 5 292–268 10
8. Vitka 10 5 – 5 307–306 10