Négyből három – nem rossz

Szabolcs-Szatmár-Bereg A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport bajnoki nyitányán négy szabolcsi együttes lépett pályára. A Fehérgyarmat, Tiszavasvári férfi, illetve a Kölcsey-DSE győzelemmel kezdett.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 1. forduló

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Hajdúnánás-Robzol 2000 KS 25–22 (11–10)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Csörgő. Vitális.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 5, Benyusz K. 6/3, Dobos B. 3, Kiss K. 5, Dancs M. 5, Mezei L. Csere: Volosinóczki N. (kapus), Kovács L., Türk F. 1, Gál L., Lázár A., Barabás B., Gazdag R., Nácsa B. Megbízott edző:: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 7/3, illetve 1/1. Ragyogó hazai kezdés után magára talált a látogató, és kemény küzdelemben felzárkózott. A folytatásban 5–1-es szakaszt produkált a Türk-legénység, de óriási harcban ismét közelebb tudott férkőzni a Nánás. Junior: 37–33. (Tudósító: Hankó András)
Molnár András: – Nagyon akartunk, ugyanakkor mindent megtettünk, hogy ne nyerjük meg a mérkőzést, de végül csak sikerült. Kicsit görcsösek voltak a srácok, olykor jól játszottunk, ezekből az alapokból kell tovább építkezünk.

Fehérgyarmati VSE–Rádió M Miskolc 30–23 (13–11)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Szécsi M., Szőke I.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 5, Raska A., Kun Sz. 1, Szabó P. 11/2, Gaál R. 8, Bálint A. 2. Csere: Harangi P. (kapus), Hadar B., Szabó I. 3, Strugureanu. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 5/3. A második félidőben felőrölte ellenfelét a Fehérgyarmat. Junior: 23–22.
Falcsik Miklós: – Rengeteg hibával játszottunk, de így is jobbak voltunk.

Mezőkövesdi KC U23–Kisvárdai KC 28–25 (15–12)

Mezőkövesd, 150 néző, v.: Fibec, Szammer.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 5, Kovács L., Bod B. 9/6, Nagy D., Bartha D. Csere: Lipécz M. (kapus), Oláh B. 2/1, Pisák T. 3, Botka Á. 1, Petykó T., Mándi K. 3. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 8/7. Küzdelmes mérkőzésen fiatal, jól felkészült csapattal szemben maradt alul a Kisvárda. (Tudósító: Nagy Kálmán)
Papp József: – Sajnos, meglehetősen komótos kézilabdát játszottunk és ez nem fért bele a lendületes, fiatal kövesdi csapat ellen. Ettől függetlenül a második félidőben döntő pillanatokban hibáztunk, aminek következménye a vereség.

További eredmények: Kazincbarcikai KSE–Debreceni EAC 27–22, Balmazújvárosi KK U23–Berettyó MSE 34–27, Bőcs KSC–Hajdúböszörményi TE 26–26.

Női, 1. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Hajdúböszörményi TE 32–19 (16–11)

Tiszavasvári út, 100 néző, v.: Nyitrai, Panyi.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 5, Tilki A. 5, Kelemen G. 7/5, Gyimesi L. 2, Katona K. 7., Szoboszlai N. 1. Csere: Koppán N. (kapus), Márkus G. 2, Szabó V., Vitányi A. 1, Silye V. 2/1, Hrabina I., Kovács F. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 5/4. A Kölcsey nagyszerű játékkal rukkolt ki a bajnoki nyitányon, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a dinamikus hajdúsági csapat ellen. Junior: 27–15.

Hadobás István: – Csapatom mintaszerűen állt a mérkőzéshez. Jól védekeztünk, szép gólokat lőttünk, remek csapatmunka a siker záloga.

További eredmények: Bőcs KSC–Szepa AKSE 30–23, Ózd–Miskolci VSC 37–26, Debreceni VSC III–Létavértes SC 30–26. Szabadnapos: Mátészalkai MTK.