Megállíthatatlan Nyírbátor

Férfi, 7. forduló

Bőcs KSC–VKK Nyírbátor 22–41 (11–19)

Bőcs, 50 néző, v.: Alapi A., Kovács T.

Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 4, Pisák T. 4, Erdős Z. 3, Hornyák Z. 5, Molnár Z. 4, Vasas Gy. 7. Csere: Nagy N. (kapus), Csébi D. 2, Balogh Sz. 3, Csébi Z. 3, Torzsa R. 1, Kovács Zs. 5, Szabó Cs. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 0.

A kidomborodott a két csapat közötti tudáskülönbség.

Junior: 24–25.

Váczi Sándor: – Nehezen indult, utána viszont csak a gólkülönbség volt kérdéses.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Berettyó MSE 34–36 (14–21)

Tiszavasvári, 200 néző, v.: Csörgő L., Vitális G.

Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 9/1, Kajibás M. 2, Kiss K. 7/1, Havel K. 1, Dancs M. 4, Mezei L. 5. Csere: Bódor Z. (kapus), Gáll L. 3, Lázár A., Lippai A., Szögi R., Balázs M. 3, Nácsa B., Gazdag R., Erdei P. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3.

A 27. percben már 20–12-re vezetett a vendégcsapat, a második félidőben hősies küzdelemben egy gólra csökkentette hátrányát a Tiszavasvári, de nem tudta utolérni ellenfelét.

Junior: 37–34.

Grandjean Gábor: – Csak azt tudom mondani, mint a korábbi mérkőzések után, egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek. Keressük az okát, hogy az első játékrészben miért nyújtunk ilyen gyenge teljesítményt. A második félidőben felálltunk, izgalmassá tettük a meccset, aés közönség is jól szórakozott.

Fehérgyarmati VSE–Mátészalkai MTK 29–19 (12–10)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Tóth I., Tóth G.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 4, Tóth N. 4, Szabó P. 11/2, Kun Sz. 4, Gaál R. 1, Pásztor A. Csere: Bihari Z., Siket T. 4, Szabó I. 1, Karikás K. Edző: Csapos János. Mátészalka: Oross A. – Szalay K. 3, Orosz L. 2, Kovács I. 3, Kun Á. 1, Szántó Sz. 5/1, Varga R. 2. Csere: Szíjjártó A. 2, Varga Z. 1, Balla J., Király Gy., Hadar B. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/1.

Az alsóházi rangadót biztosan nyerte a hazai csapat.

Junior: 24–26.

Csapos János: – Erre a meccsre nagyon összekapta magát a csapat. Többször tudtunk edzeni az elmúlt időszakban, ez azonnal éreztette kedvező hatását.

Falcsik Miklós: – Nem sikerült meglepni a hazai csapatot.

Kisvárdai KC SE–Hajdúböszörményi TE 33–27 (19–16)

Kisvárda, 370 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 11, Bod B. 8, Mándi K., Járosi A. 2/1, Barabás B. 1. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L., Türk F. 1, Kovács L. 3, Kovács A. 5, Czili A., Virga Á., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/3.

A jelentősen megfiatalított kisvárdai csapat könnyedén vette az akadályt.

Junior: 37–28.

Papp József: – Atraktív, színes támadójátékunknak köszönhetően magabiztos győzelmet arattunk a jól felkészített ellenféllel szemben.

További eredmények: Rádió M Miskolc–Kazincbarcikai KSE 29–33, Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Debreceni EAC 30–23.

Női, 7. forduló

Alsózsolca KSE–Kisvárdai KC SE 16–32 (11–18)

Alsózsolca, 100 néző, v.: Gyurbán O., Őrsi P.

Kisvárda: Jurecska K. – Vassné 3/2, Csányi E. 4, Kránitz A. 7, Tar H. 1, Frank P. 6, Rácz K. 2. Csere: Harisova (kapus), Kovács K. 6/1, Dudás G. 3, Szilágyi R., Almási L. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2 perc, illetve 0. Hétméteresek: 2/1, illetve 3/3.

Nyögvenyelős kezdés után magabiztos kisvárdai győzelem.

Junior: 28–38.

Dévényi János: – Az első féidő 15. percében rájött a csapat, hogy a mezek nem tudnak meccset nyerni, ekkor 7–6-ra vezett a házigazda… A hozzáállásban történt gyökeres fordulat mindjárt eredményre vezetett.

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Lóci DSE 34–24 (16–13)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Oláh B., Vass Gy.

Kölcsey: Koppán N. – Szoboszlai F. 6, Gyimesi L. 8, Móré K. 3/2, Katona K. 11, Szoboszlai N. 4. Csere: Dávida G. (kapus), Kelemen G., Csontos O., Szabó V. 1, Papp A. 1, Silye V., Kovács F. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Héméteresek: 2/2, illetve 5/4.

A Kölcsey végig kézben tartotta a mérkőzést, és közepes helyzetkihasználással is nagy különbséggel nyert.

Junior: 32–12.

Hadobás István: – Ózd nem a csodák csodája, viszont van néhány nagyszerű játákosa, de nincs csapata. Nekünk vannak kiváló játékosaink, és van csapatunk. Ez mutatkozott meg az eredményben is.

További eredmények: Bőcs KSC–Derecskei KKSE 41–33, , Hajdúböszörményi TE–Etalon K.K. Adács 35–23, Debreceni VSC III–Miskolci VSC 35–27, Létavértes SC 97 SE–Füzesabonyi SC 21–29.

1. Füzesabony 7 7 – – 243–160 14
2. Kisvárda 7 6 – 1 232–165 12
3. Debreceni VSC III 7 5 – 2 224–178 10
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 7 4 – 3 195–164 8
5. Létavértes 7 4 – 3 188–163 8
6. Bőcs 7 4 – 3 195–191 8
7. Hajdúböszörmény 7 4 – 3 177–176 8
8. Ózd 7 4 – 3 204–216 8