Az erő a bátoriakkal volt

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Megkezdődött a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport aktuális bajnoki idénye. A férfiaknál a Kisvárda nyerte a megyei csapatok csatáját, és biztosan nyert a bajnokesélyes Nyírbátor is. A nőknél fölényes győzelemmel indított a Kölcsey-DSE, a Várda viszont meglepő különbségű vereséget szenvedett.

Férfi, 1. forduló

Debreceni EAC–Fehérgyarmati VSE 26–24 (14–10)

Debrecen, 80 néző, v.: Bozó Z., Polgár Z.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay 2, Tóth N. 6, Kun Sz. 1, Szabó P. 9/1, Gaál R. 4, Pásztor A. 1. Csere: Karikás K., Bihari Z. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Szoros mérkőzésen az utolsó pillanatokig volt esélye a pontszerzésre a Fehérgyarmatnak.

Junior: 24–19.

Csapos János: – Gratulálok a fiúknak. Kár az első félidő hajrájában bekövetkezett rövidzárlatért, mert az döntően befolyásolta a végeredményt.

Rádió M Miskolc–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 33–29 (16–13)

Miskolc, 50 néző, v.: Pauló T., Tímár P.

Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 2, Kajibás M., Kiss K. 3/1, Balázs M. 2, Dancs M. 8, Mezei L. 4. Csere: Volosinóczki R. (kapus), Havel K. 3, Gáll L., Buzás B. 1, Gazdag R., Pataki B., Szögi R. 3, Lippai A. 3, Nácsa B. Edző: Grandjean Gábor. Kiállítások: 12, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 2/1.

Hiába küzdött a tisztességesen a vasvári csapat, luxus volt ekkora előnyt adni az ellenfélnek.

Junior: 33–31. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: –Kétszer is hatgólos előnyt adtunk az ellenfélnek, aminek ledolgozása felemésztette erőnket, így a rutinos játékosokat felvonultató miskolci csapat győzni tudott.

Kazincbarcikai KSE–VKK Nyírbátor 20–29 (9–10)

Putnok, 100 néző, v.: Fibecz, Szammer.

Nyírbátor: Gadnai A. – Csébi D. 1, Pisák T. 2, Erdős Z. 1, Hornyák Z. 3, Kovács Zs. 5/2, Vasas Gy. 6. Csere: Tóth M., Nagy N. (kapusok), Torzsa R., Csébi Z. 1, Balogh Sz. 1, Szabó Cs. 3, Tóth L., Molnár Z. 2., Fülöp G. 4. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 0. Hétméteresek: 6/3, illetve 4/2.

Szoros első félidő után a folytatásban kiütközött a bátori csapat erőnléti fölénye. Junior: 35–22.

Váczi Sándor: – Nehezen adta meg magát az ellenfél, a második félidőben rövid időn belül eldöntöttük a mérkőzést.

Kisvárdai KC SE–Mátészalkai MTK 30–19 (15–10)

Kisvárda, 350 néző, v.: Dohány J., Nagy L.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 2, Kovács L. 1, Bod B. 2, Járosi A. 8/3, Barabás B. 5. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L., Mándi K. 2, Nagy M. 2, Czili A., Kovács A. 3, Szanyi A., Virga Á. 1, Botka Á. 2. Edző: Papp József.
Mátészalka: Oross A. – Varga R. 2, Orosz L. 1, Szíjártó A. 1, Hadar B. 5, Szántó Sz. 6, Falcsik L. 1. Csere: Kovács I. 1, Király Gy. 2, Kun Á. Varga Z. Bíró M. Szalay K. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 14, illetve 20 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 0.

A jelentősen megfiatalított Kisvárda sikeresen mutatkozott be az új idényben.

Junior: 35–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – A megfiatalított csapatunk igaz, hogy még sok hibával, de összességében magabiztos győzelmet aratott a szimpatikus Mátészalka ellen.
Falcsik Miklós: – Próbáltuk lassítani a játékot, de a végére sajnos teljesen leálltunk. Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelten győzött, még ilyen különbséggel is.

További eredmények: Hajdúböszörményi TE–Berettyó MSE 28–28, Hajdúnánás Robzol 2000 KS– Bőcs KSC 44–28.