Gálaelőadással nyert bajnokságot a Nyírbátor

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Négy fordulóval a szezon vége előtt bajnoki címet ünnepelhetett a Nyírbátor NB II-es férfi kézilabdacsapata. Váczi Sándor – eleddig hibátlanul menetelő – legénysége gálaelőadással rukkolt elő a Bőcs elleni fellépésen, így immár behozhatatlan pontelőnyre tett szert az egy mérkőzéssel többet játszó, második helyen tanyázó Kazincbarcikával szemben.

Eljött az ünneplés pillanata: pezsgőt bontottak Nyírbátorban

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 18. forduló

Mátészalkai MTK–Fehérgyarmati VSE 24–28 (8–13)

Mátészalka, 200 néző, v.: Oláh B., Vass Gy. Mátészalka: Oross A. – Varga Z. 1, Király Gy. 3, Kovács I. 3, Kun Á. 1, Szántó Sz. 8/1, Szalay K. 2. Csere: Falcsik L. (kapus), Hadar B. 2, Balla J., Orosz L. 3/1, Szíjjártó A. 1. . Csere: . Edző: Falcsik Miklós. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A., Puskás I. 1, Kun Sz. 5, Szabó P. 6, Gaál R. 2/1, Bálint A.10. Csere: Harangi P. (kapus), Bihari Z., Siket T. 2, Szabó I. 2. Megbízott edző: Török Péter. Kiállítások: 12, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/1. Az ezer sebből vérző Fehérgyarmatot sem sikerült legyőzni a hazai csapatnak. Junior: 32–41.

Falcsik Miklós: – Ha így folytatjuk búcsúzni fogunk az NB II-től…

Török Péter: – Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen nagy akarással begyűjtöttük a jövőnk szempontjából fontos két bajnoki pontot. A győzelmet a csapat Gherman Christian edzőnek ajánlja.

Berettyó MSE–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 28–28 (15–15)

Berettyóújfalu, 350 néző, v.: Fogl F., Tomkovics Á. Tiszavasvári: Koi E. – Benyusz K. 9/6, Türk F. 1, Kiss K. 7, Lázár A. 4, Dancs M. 2, Mezei L. 4. Csere: Volosinóczki (kapus), Kovács L. 1, Gál L. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 6/6. Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Junior: 33–28.

Türk Ferenc: – Ezt és az előző bajnoki fordulót figyelembe véve nagyon nagy szükségünk lett volna a két pontra. Küzdöttünk, ami ennyire volt elég.

Hajdúböszörményi TE–Kisvárdai KC SE 19–24 (10–11)

Hajdúböszörmény, 60 néző, v.: Horth Gy., Őri I. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 1, Tuska Sz. 3, Bod B. 4/2, Kovács L. 1, Nagy D. 2, Csuszda M. 8. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács A. 2, Barabás B. 2, Mándi K. 1, Paróczai L., Petykó T., Szanyi A., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2. Végre magára talált a Kisvárda: a jó kapusteljesítményekhez megfelelő védekezés párosult, ami biztos győzelmet eredményezett. Junior: 27–36.

Papp József: – Feszes, fegyelmezett védekezésünk jó kapusteljesítménnyel párosulva kellő alapot szolgáltatott a színes támadójátékunkhoz, így végre ismét az a Kisvárda volt látható a pályán, amely az elmúlt években mindig esélyesként lépett a színre. Korrekt, szimpatikus játékvezetéssel szembesültünk.

VKK Nyírbátor–Bőcs KSC 42–16 (21–9)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Medve R., Nagy L. Nyírbátor: Tóth M. – Fülöp G. 3, Pisák T. 4, Erdős Z. 9, Hornyák Z. 4, Kovács Zs. 7/2, Vasas Gy. 4. Csere: Nagy N. (kapus), Balogh Sz. 2, Csébi D. 2, Torzsa R. 4, Tóth L. 2, Csébi Z. 1. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2 illetve 1/1. A nyírbátori csapat ezzel a látványos győzelemmel feltette a koronát az idényben mutatott szereplésére.Junior: 31–26.

Váczi Sándor: – Ezzel a győzelemmel tíz év után ismét jogot szerzett a Nyírbátor az NB I B-s szereplésre!

További eredmények: Debreceni EAC–Hajdúnánás Robzol 2000 KS 31–31, Kazincbarcikai KSE–Rádió M Miskolc 22–22.

Női, 18. forduló

Kisvárdai KC SE–Alsózsolca KSE 37–15 (18–11)

Kisvárda, 200 néző, v.: Paulovics Zs., Divéki P. Kisvárda: Jurecska K. – Héjjas T. 10, Csányi E. 6/1, Dudás G. 4, Major F. 3, Tibulenko 4, Rácz K. 3. Csere: Harisova (kapus), Kránitz A 3. Rózsa N. 1/1, Papp D. 1, Szilágyi R. 1, Almási L 1/1. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/0. A hazaiak biztosan érvényesítették a papírformát. Junior: 31–27.

Dévényi János: – Kicsit nehezen pörögtünk fel a mérkőzésre, de végül olykor szép játékkal, a fiataloknak is lehetőséget adva nyertünk.

Ózd–Kölcsey DSE Nyíregyháza 27–26 (17–15)

Ózd, 100 néző, v.: Simon S., Tor T. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 1, Gyimesi L. 2, Kelemen G. 1, Katona K. 6, Márkus G. 1, Tilki A 5. Csere: Koppán N. (kapus), Papp A. 4, Hrabina I. 6/6, Szoboszlai N., Szabó V., Csontos O. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/6. Kemény, de sportszerű mérkőzésen az Ózd számára alakult szerencsésebben a végjáték. Junior: 23–30.

Hadobás István: – Nagyon jó mentalitással játszottunk, de a tíz kihagyott ziccer megbosszulta magát.

További eredmények: Miskolci VSC–Debreceni VSC III 33–37, Etalon K.K. Adács–Hajdúböszörményi TE 19–47, Füzesabonyi SC–Létavértes SC 97 SE 32–16, Derecskei KKSE–Bőcs KSC 31–25.

1. Füzesabony 19 18 – 1 681–447 36
2. Kisvárda 18 16 – 2 616–403 32
3. Debreceni VSC III 18 14 – 4 621–480 28
4. Hajdúböszörmény 18 11 1 6 496–458 23
5. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 18 11 – 7 499–416 22
6. Ózd 18 10 – 8 574–543 20
7. Bőcs 18 8 1 9 486–486 17
8. Létavértes 18 6 – 12 449–478 12