Szabolcs-Szatmár-Bereg – Ismét teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

© Fotó: Pusztai Sándor

Férfi, 21. forduló

VKK Nyírbátor–Debreceni EAC 28–25 (16–14)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Kovács T., Major A.

Nyírbátor: Gadnai A. – Csébi D.. Pisák T. 2, Erdős Z. 2. Hornyák Z. 5. Molnár Z. 8, Vasas Gy. 3. Csere: Tóth M. (kapus), Fülöp G. 1, Szabó Cs. 1, Torzsa R., Kovács Zs. 6/5. Edző: Váczi Sándor.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 1/0. A keményen küzdő vendégek megnehezítették a bajnokcsapat dolgát. Junior: 17–33.

Váczi Sándor: – A túlélő tábor utolsó előtti felvonásán is túl vagyunk.

Bőcs KSC–Kisvárdai KC SE 27–24 (19–12)
Bőcs, 30 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 1, Tuska Sz. 10, Kovács L., Nagy D. 2, Mándi K. 2, Barabás B. Csere: Lipécz M. (kapus), Paróczai L., Szanyi A., Petykó T., Bartha D. 2, Bod B. 7/5. Edző: Papp József.

Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/5. Meglepő vereséget szenvedett a sereghajtó ottnában a Kisvárda. Junior: 28–43.

Papp József: – Az első félidőben a hazai csapat megmutatta, hogy az egyszerűt nagyon korszerűen játszani. A szünet után hiába sikerült rendezni a sorainkat, edzés és munka nélkül még egy ilyen meccset sem lehet megnyerni.
Berettyó MSE–Fehérgyarmati VSE 34–30 (15–14)
Berettyóújfalu, 200 néző, v.: Major G., Takács T.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Puskás I. 4, Kun Sz. 2, Szabó P. 11/2, Gaál R. 7, Bálint A. 2. Csere: Harangi P. (kapus), Szabó I. 1, Lakatos Á. Edző: Török Péter.

Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/2. Az 50. percig szoros volt a meccs, a hajrában a fáradság és egy rövidzárlat következtében úszott el a mérkőzés a vendégek számára. Junior: 34–19.

Szűcs József technikai vezető: – A hajrára elfogytunk, most már nem a mi kezünkben van sorsunk…

Mátészalkai MTK–Kazincbarcikai KSE 23–33 (13–17)
Mátészalka, 70 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P.

Mátészalka: Oross A. – Varga R. 4, Király Gy. 2, Hadar B. 1, Kovács I. 6/3, Szender Sz. 3, Falcsik L. 1. Csere: Kun Á. 2, Borbély B., Szíjártó A. 1/1, Varga Z. 3. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 5/5. Szezon végi formában is magabiztos vendégsiker született. Junior: 21–39

Falcsik Miklós: – Mindkét csapat teljesítményén érezhető volt, ha már most vége lenne a bajnokságnak az is késő lenne.
Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Hajdúböszörményi TE 23–21 (8–11)
Tiszavasvári, 200 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L.

Tiszavasvári: Volósinóczki – Benyusz K. 6/3, Gazdag R., Kajibás M. 2, Kiss K. 5, Dancs M. 2, Erdélyi P. Csere: Koi E., Bódor Z. (kapusok), Kovács L. 1, Türk F. 6, Lippai A., Gál L., Lázár A., Nácsa B., Balázs M. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/2. Keményen védekezett mindkét csapat, a támadásokba sok hiba csúszott, illetve a két kapusok mindkét oldalon remekeltek. A második játékrészben Türk kapitány beállása nagy fordulatot hozott, a lövések hatékonysága javult annak ellenére, hogy a hálóőrök továbbra is tartották a reményt a küzdő felekben. Junior: 26–34. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – A második félidőben összeállt a támadójátékunk, így bár kicsit izgalmassá tettük a végét, azt gondolom megérdemelten nyertünk.

További eredmény: Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Rádió M Miskolc 26–24.

12. Bőcs 21 2 3 16 541–690 7
Miskolci VSC–Kisvárdai KC SE 25–34 (14–16)
Miskolc, 150 néző, v.: Divéki P., .Paulovics Zs.

Kisvárda: Szabó V. – Vassné 3/2, Csányi E. 4/1, Dudás G. 4, Major F. 4, Tibulenko 8, Héjjas T. 6. Csere: Kránitz A. 1, Papp D. 1, Rácz K. 4. Edző: Dévényi János.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 3/3. Az első félidőben még akadtak gondjai a Kisvárdának, majd a szünet után feljavult védekezés megtette hatását. Junior: 41–25.

Dévényi János: – Végül is simán nyertünk a lelkes fiatalokból álló Miskolc otthonában.
Bőcs KSC–Kölcsey DSE Nyíregyháza 19–31 (9–17)
Bőcs, 100 néző, v.: Sándor L., Szikszay Cs.

Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 5, Gyimesi L. 2, Kelemen G. 4/1, Márkus G. 3, Katona K. 5, Tilki A. 5. Csere: Koppán N. (kapus), Szabó V. 2, Szoboszlai N. 3, Silye V. 1/1, Hrabina I. 1/1. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 3/3. A mindenkire veszélyes Bőcs otthonában remek teljesítményt nyújtott a Kölcsey és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Junior: 27–30.

Hadobás István: – Napról napra jobbak vagyunk, amit ezen a meccsen is bebizonyítottuk. Nem volt gyenge pontunk.
További eredmények: Alsózsolca KSE–Etalon K.K. Adács 54–27, Debreceni VSC III–Ózd 40–30, Derecskei KKSE–Füzesabonyi SC 28–47, Létavértes SC 97 SE–Hajdúböszörményi TE 19–22.

1. Füzesabony 22 21 – 1 806–526 42
2. Kisvárda 21 18 – 3 699–476 36
3. Debreceni VSC III 21 16 – 5 718–569 33
4. Hajdúböszörmény 21 13 2 6 562–516 28
5. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 21 13 1 7 594–464 27
6. Ózd 21 11 – 10 664–640 22
7. Bőcs 21 8 1 12 555–574 17
8. Létavértes 21 8 – 13 524–545 16