A Mikulás ellenszélben érkezett…

Véget ért a kézilabda NB II Észak-keleti csoport őszi idénye.

Férfi, 11. forduló

Hajdúnánás Ronbzol 2000 KS–Kisvárdai KC SE 34–24 (16–14)

Hajdúnánás, 150 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 5, Kovács A. 5, Bod B. 3, Járosi A. 7/3, Mándi K., Botka Á. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L. 2, Paróczai L. 1, Czili A., Türk F. 1, Virga Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3. Sokáig küzdelmes, szoros mérkőzésen a kihagyott ziccerek következében szenvedett nagy különbségű vereséget a Kisvárda. Junior: 32–29. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Nagyon jól felépített első félidő után a másodikban, sajnos nagyon megéreztük alapembereink hiányát, és elfogytunk a mérkőzés végére. Gratulálok a Hajdúnánásnak, bár a gólkülönbséget kicsit túlzottnak vélem,

Bőcs KSC–Fehérgyarmati VSE 25–25 (13–9)

Bőcs, 30 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P. Fehérgyarmat: Kiss M. – Csobay A. 2, Siket T. 1, Kun Sz. 3, Szabó P. 8/1, Gaál R. 9/4, Pásztor A. Csere: Szabó G. (kapus), Bihari Z., Karikás K., Szabó I. 2. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 18 perc. Hétméteresek: 9/7, illetve 6/5. Egy félidőnyi előnyt adott a Fehérgyarmat a hazai csapatnak. A mérkőzés hajrájában viszont már a közelebb álltak a győzelemhez a szatmáriak. Junior: .

Csapos János: – A második félidőben jól játszottunk, de egy mérkőzés hatvan percig tart.

Mátészalkai MTK–Rádió M Miskolc 31–30 (17–15)

Mátészalka, 60 néző, v.: Kiss J., Polgár A. Mátészalka: Oross A. – Szalay K., Király Gy. 2, Kovács I. 1, Hadar B., Szántó Sz.11/4, Varga R. 6. Csere: Tiszlavicz M. (kapus), Kun Á. 4, Bíró M., Falcsik L.1, Szender Sz. 1, Balla J., Orosz L. 5,. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/5. A hazai csapat egyszer sem engedte, hogy a vendégek vezessenek, ennek ellenére nagyon nehezen sikerült kiharcolni a megérdemelt győzelmet. Junior: 39–35.

Falcsik Miklós: –Viharos ellenszélben érkezett meg Szalkára a Mikulás. Akadtak, akik ünneprontóként érkeztek Szatmárba ezen a napon…

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Kazincbarcikai KSE 24–27 (12–13)

Tiszavasvári, 220 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 3/1, Gazdag R., Lázár A., Kiss K. 6, Dancs Máté 7,, Mezei L. 2. Csere: Bódor Z. (kapus), Gáll L., Lippai A. 4, Pataki B., Nácsa B., Kajibás M. 2, Balázs M., Dancs Miklós. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/3. Izgalmas mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a csapatok, jelentős előny előnyt egyik csapat sem tudott kicsikarni. A találkozó hajában bekövetkezett tíz perces vasvári gólcsend viszont megbosszulta magát. Junior: 41–38. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni. Az akarat megvolt, de ez kevés.

VKK Nyírbátor–Hajdúböszörményi TE 43–19 (24–8)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Kovács T., Major A. Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 4, Pisák T. 7/2, Erdős Z. 5, Hornyák Z. 3, Molnár Z. 7, Vasas Gy. 8. Csere: Tóth M., Nagy N. (kapusok), Csébi D. 3, Kovács Zs. 3/1, Balogh Sz. 1, Csébi Z. 1, Puskás R. 1, Szabó Cs. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/1. A hazaiak csak azt sajnálhatják, hogy vége az őszi idénynek. Junior: 27–32.
Váczi Sándor: – Helyén kell kezelni ezt a győzelmet a némiképp tartalékos vendégek ellen, ettől függetlenül nagyon szép és szellemes támadásokat vezettünk.