Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek a hét végén.

Mátészalkai MTK

Férfi, 9. forduló

Mátészalkai MTK–Hajdúböszörményi TE 31–26 (13–12)

Mátészalka, 60 néző,. v.: Csörgő L., Vitális G.

Mátészalka: Oross A. – Szalai K. 1, Király Gy., Hadar B. 1, Kovács I. 3, Szántó Sz. 13/1, Varga R. 2. Csere: Orosz L. 6, Varga Z. 2, Kun Á. 2, Szender Sz., Balla J. 1, Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 18 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 9/6.

Szántó Szabolcs vezérletével értékes győzelmet aratott a Mátészalka. Junior: 28–34.

Falcsik Miklós: – Remélem, ezzel a sikerrel elindulunk a helyes úton.

VKK Nyírbátor–Fehérgyarmati VSE 32–18 (13–12)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Major G., Takács T.

Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 2, Pisák T. 1, Erdős Z. 4, Hornyák Z., Molnár Z. 2, Vasas Gy. 9. Csere: Tóth M. (kapus), Csébi D. 4, Balogh Sz. 1, Csébi Z. 2, Kovács Zs. 5/2, Torzsa R 2. Edző: Váczi Sándor. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Siket T. 1, Kun Sz., Gaál R. 7, Szabó P. 5/2, Kocsis G. Csere: Csapos J. 2, Bihari Z., Pálfi Zs.. Edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/2.

Szoros első félidő után felőrölte lelkes ellenfelét a Nyírbátor. Junior: 37–22.

Váczi Sándor: – Nagyon jó kezdőcsapata van a Gyarmatnak, amelyet a szünet után sikerült megrogyasztani, utána már csak a különbség volt kérdéses.

Csapos János: – Az első félidőben jól védekeztünk, a másodikra sajnos, nagyon elfáradtunk.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Debreceni EAC 31–33 (17–16)

Tiszavasvári, 200 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs.

Tiszavasvári: Bódor Z. – Benyusz K. 7, Dancs M. 5, Havel K. 1, Gáll L. 1, Lázár A. 1, Mezei L. 2. Csere: Bíró D., Volosinóczki R. (kapusok), Lippai A. 4, Kiss K. 9/2, Nácsa B. 1, Kajibás M., Pataki G., Gazdag R., Erdei P. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 4/4.

Jól kezdett a hazai csapat, amely a 34. percig állandósította vezetését, a folytatásban viszont több technikai hiba miatt hátrányba került a küzdelmes, közönségszórakoztató mérkőzésen. Junior: 35–37. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Nagyon szerettük volna nyerni, ami görcsös akarásba csapott át és a döntő pillanatokban megremegett a kezünk.

Kisvárdai KC SE–Rádió M Miskolc 32–25 (17–13)

Kisvárda, 350 néző, v.: Kovács T., Major A. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 9, Tuska Sz. 3, Bod B. 1, Járosi A. 8/3, Mándi K. 3, Barabás B. 1. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L. 1, Türk F. 2, Kovács L. 1, Kovács A. 2, Botka Á., Czili A. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/5.

A hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést, ehelyett a szünet után némileg meg kellett szenvednie a győzelemért, Junior: 29–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – A mérkőzésnek csak bizonyos periódusaiban játszottunk a tőlünk elvárható szinten, így a második félidőben nagyon komoly erőket kellett mozgósítani, hogy az eredményt a magunk javára fordítsuk.

További eredmények: Bőcs KSC–Berettyó MSE 27–38, Hajdúnánás Robzol 2000 KS–Kazincbarcikai KSE 28–20.

12. Bőcs 9 – 2 7 232–308 2

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Hajdúböszörményi TE 20–19 (9–9)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L.

Kölcsey DSE: Koppán N. – Szoboszlai F. 4, Gyimesi L. 3, Kelemen G., Móré K. 4/1, .Katona K. 5, Papp A. 2. Csere: Dávida G. (kapus), Márkus G. 1, Tilki A. 1, Szabó V., Szoboszlai N., Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 2/1.

Két jól felkészített csapat kemény találkozóján a több sérült játékossal is nagyszerűen küzdő Kölcsey vesztett állásból fordítva nyert. Junior: 41–19.

Hadobás István: – Vérbeli rangadón hatalmas szívvel játszott együttesem és órási hajrával nagyon értékes két pontot szereztünk. Minden edzőnek így küzdő csapatot kívánok!

Derecskei KKSE–Kisvárdai KC SE 24–38 (14–19)

Derecske, 40 néző, v.: Körmendi P., Varga Z.

Kisvárda: Jurecska K. – Vassné 7/1, Csányi E. 6, Dudás G. 2, Tar H. 2, Frank P. 11, Rácz K. 9. Csere: Harisova (kapus), Kovács K., Kránitz A. 1/1, Szilágyi R., Almási L. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/2.

A várdaiak hozták a kötelező győzelmet. Junior: 16–28. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Nyertünk, ez volt a lényeg.

További eredmények: Alsózsolca KSE–Ózd 23–46, Debreceni VSC III–Füzesabonyi SC 25–30, Bőcs KSC–Miskolci VSC 33–26, Létavértes SC 97 SE–Etalon K.K. Adács 41–24.

1. Füzesabony 9 9 – – 311–199 18
2. Kisvárda 9 8 – 1 310–217 16
3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 9 6 – 3 254–200 12
4. Ózd 9 6 – 3 281–261 12
5. Bőcs 9 5 1 3 253–242 11
6. Létavértes 9 5 – 4 251–218 10
7. Debreceni VSC III 9 5 – 4 277–248 10
8. Hajdúböszörmény 9 4 1 4 221–221 9