Szabolcs-Szatmár-Bereg – A hét végén megkezdődött a kézilabda NB II. Észak-keleti csoport tavaszi idénye.

Kölcsey DSE vs. Kisvárda – © Fotó: KM-archív

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 12. forduló

Fehérgyarmati VSE–Debreceni EAC 33–26 (15–14)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Dohány J., Nagy L. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 3, Tóth N. 2, Kun Sz., Gaboreanu 6, Szabó P. 6/1, Gaál R. 5. Csere: Harangi P. (kapus), Puscas 10, Bálint A., Bihari Z., Karikás K., Siket T. 1. Edző: Gherman Christian. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 11, illetve 5/3. A második félidőben felőrölte ellenfelét a fehérgyarmati együttes. Junior: 30–30.

Gherman Christian: – Megtettük az első lépést céljaink elérése érdekében.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Rádió M Miskolc 34–34 (16–13)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Oláh B., Vass Gy. Tiszavasvári: Volosinóczki R. – Kiss K. 7/3 Benyusz K. 9, Gáll L., Kovács L., Dancs M. 8, Mezei L. 4 . Csere: Koi E., Bódor Z. (kapusok), Rontó Á., Lázár A. 1, Lippai A., Havel K., Türk F. 1, Gazdag R. 2, Nácsa B. 2. Megbízott edző: Molnár András. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/5. Küzdelmes mérkőzésen a második félidő közepén már négy góllal vezetett a hazai csapat, de előnyét nem tudta megtartani – főként a szünet után látott gyenge kapusteljesítmény miatt. Junior: 32–31. (Tudósító: Hankó András)

Molnár András: – Nyerhető mérkőzésen vesztettünk pontot, mégpedig a játék végén történt fegyelmezetlenség miatt.

VKK Nyírbátor–Kazincbarcikai KSE 31–24 (13–10)

Nyírbátor, 55 néző, v.: Katona J., Konyári I. Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 1, Pisák T. 4/2, Erdős Z. 6, Hornyák Z. 5, Molnár Z. 4, Vasas Gy.3. Csere: Balogh Sz. 2, Csébi Z., 1 Kovács Zs. 1, Szabó Cs., Torzsa R., Dobos B. 4, . Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/1. Az első félidő kissé ideges játéka után jelentősen feljavultak a bátoriak és érvényesítették a papírformát. Junior: 31–34.

Váczi Sándor: – Katasztrofális helyzetkihasználással is magabiztos nyertünk.

Mátészalkai MTK–Kisvárdai KC SE 22–28 (14–15)

Mátészalka, 65 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Mátészalka: Oross A. – Varga Z., Orosz L. 5, Kovács I. 2, Kun Á. 3, Szántó Sz. 8/2, Varga R. 2, Csere: Hadar B. 1, Király Gy. 1, Lazareanu M. Szalay K. Szíjártó A. Edző: Falcsik Miklós. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 3, Csendes Á. 5, Mándi K. 4, Bod B. 11/4, Nagy D., Barabás B. 1. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L. 2, Kovács A. 1, Paróczai L., Fetykó T., Szanyi A. 1, Virga Á., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4. A lelkes kisvárdai csapat megérdemelten győzött. Junior: 22–46.

Falcsik Miklós: – Őszintén megmondom, nem is vártam mást egy ilyen csúfos felkészülés után. Végtelenül el vagyok keseredve, de előre kell tekintenünk. Úgy érzem, még most sem késő elkezdeni a munkát…

Papp József: – Igazi csapatként, a saját nevelés juniorokkal kiegészülve helyenként jó játékkal úgy érzem, magabiztos győzelmet arattunk a jól felkészített Mátészalka ellen.

További eredmény: Bőcs KSC–Hajdúnánás Robzol 2000 KS 27–28, Berettyó MSE–Hajdúböszörményi TE 24–25.

Női, 12. forduló

Kisvárdai KC SE–Füzesabonyi SC 31–25 (14–16)

Kisvárda, 500 néző, v.: Horváth Z., Kiss O. Kisvárda: Harisova – Vassné 7/4, Csányi E. 5, Kránitz A. 1, Tar H. 5, Tsibulenko 4, Héjjas T. 3. Csere: Szabó V. (kapus), Frank P. 4, Dudás G. 2, Rácz K. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 4/3. Vérbeli rangadón nagyszerű hangulatban nyert a Kisvárda a listavezető ellen, így nyílttá tette a bajnok címért folytatott küzdelmet. Junior: 30–25.

Dévényi János: – Rosszul kezdtünk, támadásban sok hibát vétettünk, majd a a második félidőben a cseréknek köszönhetően feljavultunk és végül szép győzelmet arattunk. Mindenképpen dicséret illeti a lányokat, mert küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak.

Alsózsolca KSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 16–27 (5–10)

Alsózsolca, 50 néző, v.: Divéki R., Paulovics Zs. Kölcsey: Koppán N. – Szoboszlai F. 2, Tilki A. 2, Kelemen G. 2, Szabó V., Katona K. 8, Szoboszlai N. 6. Csere: Simai O. (kapus), Móré K. 4/4, Márkus G. 3, Gyuró Á., Hruska Zs., Csontos O., Hrabina I., Silye V. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 6/4. A nyitófordulóban biztosan nyert idegenben a helyenként tetszetős játékot mutató Kölcsey, így csak a gólkülönbség volt kérdéses. Junior: 14–37.

Hadobás István: – Jól működött a védekezésünk és támadójátékunkat tekintve öröm, hogy az újonnan tanult taktikai feladatokat is sikerült megvalósítani.

További eredmények: Miskolci VSC–Ózd 32–41, Bőcs KSC–Létavértes SC 97 SE 28–26, Debreceni VSC III–Hajdúböszörményi TE 35–24, Derecskei KKSE–Etalon K.K. Adács 38–29.

1. Füzesabony 12 11 – 1 423–278 22
2. Kisvárda 12 11 – 1 413–293 22
3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 12 9 – 3 339–260 18
4. Debreceni VSC III 12 8 – 4 403–329 16
5. Ózd 12 7 – 5 381–360 14
6. Bőcs 12 6 1 5 331–324 13
7. Hajdúböszörmény 12 6 1 5 306–299 13
8. Létavértes 12 5 – 7 321–305 10