Szalka: valami nem sitmmel

A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport soros fordulójában csak a Kisvárda tudott nyerni a szabolcsi csapatok közül, míg a nőknél rendezett megyei rangadón szintén várdai siker született.

Férfi, 6. forduló

Berettyó MSE–Mátészalkai MTK 38–21 (18–10)
Berettyóújfalu, 300 néző, v.: Dohány, Nagy L. Mátészalka: Oross A. – Szalay K., Orosz L. 5, Szíjjártó 2, Kun Á. 1, Szántó Sz. 10/6, Falcsik L. 1. Csere: Tiszlavicz (kapus), Hadar, Bíró M. 2, Borbély B. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/6. Nyerhető juniormérkőzést adott fel a Mátészalka azért, hogy „csak” tizenhét góllal kapjon ki a felnőttcsapat, amelyből csupán négy játékos volt jelen… Junior: 37–25.

Falcsik Miklós: – Akik elutaztak, azok előtt le a kalappal, ők minden tőlük telhetőt megtettek. A többiek kérem, gondolják át még egyszer, hogy tényleg nem tudtak eljönni, vagy egyáltalán nem is akartak!

Debreceni EAC–Kisvárdai KC SE 25–26 (12–14)
Debrecen, 120 néző, v.: Hirth, Őri. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á., Kovács A 3/1, Bod B. 5, Kovács L., Járosi 4, Barabás B. 4. Csere: Türk 2, Mándi K. 1, Tuska 7, Botka Á., Virga, Petykó, Paróczai. Edző: Papp József. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 4/1. Magabiztosan vezetett a Kisvárda, a hajrában ahelyett, hogy végképp eldöntötte volna a mérkőzést, magára húzta ellenfelét. Junior: elmaradt, mert a hazaiak nem álltak ki. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Megtört az idegenbeli átok, az egy góllal elvesztett meccsek után ennyi már járt nekünk.

Fehérgyarmati VSE–Hajdúnánás RKS 22–23 (10–12)
Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Bujdosó, Mihály A. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay 3, Tóth N. 5, Kun Sz. 4, Gaál R. 2, Szabó P. 5, Pásztor A. 2. Csere: Bihari Z., Siket 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 1/1. A közönség lelkes biztatásával támogatott hazai csapat nagyot harcolt, a kritikus szituációkban elkövetett hibák miatt maradt pont nélkül. Junior: 14–22.

Csapos János: – Balszerencsés vereséget szenvedtünk.