Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 20. forduló

Fehérgyarmati VSE–VKK Nyírbátor 26–33 (14–15)

Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Tóth G., Tóth I.

Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 2, Puskás I. 3, Szabó P. 6/3, Kun Sz. 2, Gaál R. 8, Bálint A 3. Csere: Harangi P., Kiss M. (kapusok), Lakatos Á., Szabó I. 2. Edző: Török Péter. Nyírbátor: Tóth M. – Fülöp G. 1, Torzsa R. 1, Erdős Z. 4, Hornyák Z. 6, Molnár Z. 7, Vasas Gy. 6. Csere: Nagy N. (kapus), Csébi D. 5, Balogh Sz. 1, Pisák T. 1, Csébi Z. 1, Szabó Cs., Tóth L., Puskás R. Edző: Váczi Sándor.

Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.

Az első félidőben jól játszott a Fehérgyarmat, amely a szünet után elfáradt. Sok ziccert hibázott, amit a nagyobb játékerőt képviselő bajnokcsapat kihasznált. Junior: 36–21.

Szűcs József technikai vezető: – Sok sikert a Nyírbátornak a magasabb osztályban.

Váczi Sándor: – Ameddig bírta a Fehérgyarmat, méltó ellenfél volt, miután elfáradt eldöntöttük a meccset.

Debreceni EAC–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 24–31 (12–12)

Debrecen, 100 néző, v.: Kovács T., Major A.

Tiszavasvári: Koi E. – Benyusz K. 4, Kajibás M. 3, Kovács L., Dancs M. 10/2, Kiss K. 6/1, Mezei L. 2. Csere: Volosinóczki R., Bódor Z. (kapus), Lázár A.1, Türk F. 4, Lippai A., Gazdag R., Balázs M. 1, Erdei P., Pataki B. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 16, illetve 12 perc. Hétméteresek: 8/5, illetve 4/3.

A játékvezetők nem tudták kézben tartani a kemény mérkőzést. A jól játszó, lelkes vasvári csapatból Dancs Máté és a kapus, Koi Endre kiemelkedett, de a többiek is minden elismerést megérdemelnek. A vendégeket elkísérő szurkolótábor hazai környezetet teremtett a debreceni csarnokban. Junior: 31–22. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Jól játszottunk, megérdemelten nyertünk a küzdelmes mérkőzésen. Most is bebizonyítottuk, hogy nem itt van a helyünk a tabellán.

Rádió M Miskolc–Kisvárdai KC SE 26–19 (13–10)

Miskolc, 50 néző, v.: Szécsi M., Szőke I.

Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 4, Kovács A. 5, Mándi K., Bod B. 1/1, Nagy D. 2, Barabás B. 5. Csere: Lipécz M,. (kapus), Tuska Sz. 1, Paróczai L., Kovács L. 1, Petykó T., Szanyi A., Botka Á. Edző: Papp József.

Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 1/1.

A második félidő derekán történt rövidzárlat megpecsételte a vendégek sorsát. Junior: 28–24.

Papp József: – Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk. Sajnos, a második félidő közepétől elfogytunk, és nem tudtuk megakadályozni a lendületes Miskolcot a győzelem kiharcolásában.

Hajdúböszörményi TE–Mátészalkai MTK 28–21 (15–9)

Hajdúböszörmény, 50 néző, v.: Dohány J., Nagy L.

Mátészalka: Oross A. – Varga R. 3, Király Gy. 4, Kovács I. 8/3, Kun Á., Szender Sz. 1, Falcsik L. 2. Csere: Hadar B. 1, Szalay K. 2. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 10, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/3.

Megérdemelten győzött a hazai csapat. Junior: 45–22.

Falcsik Miklós: – Nagy buszt rendeltünk, végül az indulásnál kiderült, hogy egy kis mikrobusz is elég a felnőtt- és a junior csapat számára… Akik ott voltunk, mindent megtettünk. Külön köszönet érte.