Nyert és élen a Tiszavasvári!

Szabolcs-Szatmár-Bereg – A férfi kézilabda NB II. Észak-keleti csoport negyedik fordulóját rendezték a hét végén.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 4. forduló

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Kazincbarcikai KSE 35–20 (18–9)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Tiszavasvári: Boczák K. – Fülöp G. 5, Dobos B. 2, Benyusz K. 8/2, Gál L, Dancs M. 9/2, Mezei L. 5. Csere: Volosinóczki R., Bódor Z (kapusok), Kovács L., Kiss K. 2, Türk F., Lázár A. 2, Barabás B., Jávor D. 2, Gazdag R. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2.

A sok technikai hibával játszó vendégek ellen a lelkes és szép megoldásokat bemutató hazaiak produkciójához kiváló kapusteljesítmények párosultak, így az ilyen különbségű győzelmük is reális. Junior: 32–26. (Tudósító: Hankó András)

Türk Ferenc: – Kicsit kapkodtunk az elején, amikor megnyugodtunk, magabiztos játékkal elől és hátul is mindent meg tudtuk oldani. Úgy gondolom, az a munka, amit elvégeztünk most kamatozott.

Hajdúböszörményi TE–Fehérgyarmati VSE 22–25 (8–14)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Hirth, Őry.

Fehérgyarmat: , Felföldi R. – Csobay A. 2, Albecz B. 2, Kun Sz. 1, Szabó P. 13, Gaál R. 7., Bálint A. Csere: Hadar B., Strugureanu, Kósa D.. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 2, illetve 16 perc.

Hétméteresek: 2/1, illetve 1/0.

Az első félidőben mutatott nagyszerű védekezés, jó kapusteljesítmény, a gyors lerohanásokból szerzett gólok
megalapozták a vendégek győzelmét. Junior: 27–20.

Falcsik Miklós: – Újra bebizonyosodott, hogy nagyon nehéz idegenben nyerni.

Kisvárda KC–RádióM Miskolc 25–26 (13–13)

Kisvárda, 320 néző, v.: Sándor L., Szikszay Cs.

Kisvárda: Simon A. – Szanyi A. 4, Tuska Sz. 7, Bod B. 2, Mándi K., Nagy D. 7, Paróczai L. Csere: Lipécz M. (kapus), Oláh B. 5, Kovács L., Bartha D., Kapdos J., Petykó T., Botka Á., Szabó A., Győri K. Edző: Papp József.

Kiállítások: 10, illetve 8 perc.

Hétméteresek: 2/0, illetve 5/5.

A végjátékban adott volt az esély a pontszerzésre, de a döntő pillanatokban elkövetett hiba megpecsételte a hazaiak sorsát. Junior: 36–25.

Papp József: – Túl nagy árat fizettünk a boldogságunkért… A végjátékban drámai küzdelemben szenvedtünk vereséget.

További eredmények: Debreceni EAC–Balmazújvárosi KK U23 27–26, Bőcs KSC–Berettyó MSE 27–24, Hajdúnánás-Robzol 2000 KS–Mezőkövesdi KC U23 28–28.