Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban férfi, illetve női fronton is teljes fordulót rendeztek.

Mátészalkai MTK

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 14. forduló

Mátészalkai MTK–Bőcs KSC 30–28 (16–12)

Mátészalka, 50 néző, v: Oláh B., Vass Gy. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 3, Orosz L. 7/2, Kovács I. 6, Kun Á.1, Szántó Sz. 7/1, Szalay K. 2. Csere: Hadar B. 1, Lazareanu M. P. 1, Balla J. Király Gy. 2, Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve16 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 7/3. Mindkét csapat teljesítményére rányomta bélyegét a kiesés elkerüléséért folytatott küzdelem. A szalkaiak végül Oross Attila bravúrjaival csikarták ki a győzelmet. Junior: 34–25.

Falcsik Miklós: – Az utolsó másfél percre, döntetlen állásnál, kettős emberhátrányba kerültünk. Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a lényeg, hogy behúztuk a győzelmet, így van értelme a folytatásnak.

Fehérgyarmati VSE–Kazincbarcikai KSE 27–28 (14–14)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.:Katona J., Konyári I. Fehérgyarmat: Nagy T. – Tóth N. 3, Szabó P. 8/4, Kun Sz. 1, Gaboreanu 2, Puskás I. 6, Gaál R. 5. Csere: Harangi P. (kapus), Bálint A. 1, Bihari Z., Siket T. 1. Edző: Gherman Christian. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/4. Az első félidő végén 14 –10-re vezetett a hazai csapat, amely a folytatásban szarvashibákat vétett, így győzelmet engedett ki a kezéből. Junior: 18–36.

Gherman Christian: – A rutintalanságunk köszönhetően nem tudtuk megtartani előnyünket, ráadásul mindkét félidő utolsó öt percében sokat hibáztunk.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Hajdúnánás Robzol 2000 KS 23–23 (12–12)

Tiszavasvári, 450 néző, v.: Fibecz Z., Szammer P. Tiszavasvári: Volosinóczki – Szögi R., Gazdag R. 2, Kovács L., Dancs M. 7/2, Lázár A., Mezei L. 4. Csere: Koi E., Bódor Z. (kapusok), Kiss K. 2, Lippai A., Türk F. 6, Kaibás M. 1, Nácsa B., Balázs M., Benyusz K. 1. Megbízott edző: Molnár András. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/2. Rendkívül kiélezett küzdelemben felváltva vezettek a csapatok. A kemény védekezés és a pontatlan befejezések miatt született ilyen kevés gól. Junior: 34–27. (Tudósító: Hankó András)

Molnár András: – Azt gondolom, jó színvonalú mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A jelek szerint üldöz bennünket a balszerencse, mert ismét nagyon közel álltunk a győzelemhez.

VKK Nyírbátor–Kisvárdai KC SE 35–16 (18–6)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Nyírbátor: Gadnai A. – Csébi D. 6, Pisák T., Erdős Z. 2, Dobos B. 1, Molnár Z. 6, Vasas Gy. 10. Csere: Tóth M. (kapus), Balogh Sz. 1, Fülöp G. 1, Kovács Zs. 5, Hornyák Z. 1, Torzsa R. 2, Tóth L.. Edző: Váczi Sándor. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 3, Tuska Sz., Mándi K., Nagy D. 3, Barabás B., Csúszda M. 5. Csere: Lipécz M. (kapus), Petykó T., Bartha D., Nagy M. 2, Paróczai L., Virga Á., Kovács A. 1, Bod B. 1, Kovács L. 1. Edző: Papp József. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 1/0. A nagy lendülettel és jól játszó Nyírbátor az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Junior: 28–37.

Váczi Sándor: – Az egyértelműen jobb teljesítményt nyújtó csapat nyert.

Papp József: – Gratulálok az ellenfélnek, amely megmutatta, hogyan kell kézilabdázni…

További eredmények: Debreceni EAC–Hajdúböszörményi TE 27–29, Berettyó MSE–Rádió M Miskolc 24–20.

Női, 14. forduló
Kisvárdai KC SE–Etalon K.K. Adács 45–11 (24–6)
Kisvárda, 150 néző, v.: Szendi A., Türk-Surman R. Kisvárda: Jurecska K. – Vassné 8/2, Csányi E. 9, Tar H. 3, Rácz K. 3, Tibulenko 5, Dudás G. 2. Csere: Harisova, Szabó V. (kapusok), Kránitz A. 3, Héjjas T. 4, Major F. 7, Szilágyi R., Almási L. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1. A Kisvárda pillanatnyi esélyt sem adott ellenfelének. Junior: 37–32. (Tudósító: Nagy Kálmán)
Dévényi János: – Szépen, olykor tetszetősen játszottak a lányok.
Derecskei KKSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 20–27 (4–17)
Derecske, 200 néző, v.: Kiu G., Kiu T. Kölcsey: Simai O. – Szoboszlai F. 4, Gyimesi L. 2, Szabó V., Kelemen G. 3, Katona K. 5, Szoboszlai N. 7. Csere: Koppán N. (kapus), Márkus G. 1, Móré K. 3/1, Papp A. 2, Tilki A., Csontos O., Hrabina I. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/1. A játék minden elemében dominált a Kölcsey, magabiztosan nyert a megerősített Derecske otthonában. Junior: 14–35.
Hadobás István: – Legszebb napjainkat idézve, mintaszerű első félidőt produkáltunk. A szünet után kissé kiengedtünk, de így is biztosan hoztuk a kötelezőt.
További eredmények: Miskolci VSC–Hajdúböszörményi TE 26–31, Ózd–Füzesabonyi SC 26–33, Alsózsolca KSE–Bőcs KSC 32–45, Debreceni VSC III–Létavértes SC 97 SE 34–21.
1. Füzesabony 14 13 – 1 493–326 26
2. Kisvárda 14 13 – 1 496–334 24
3. Debreceni VSC III 14 10 – 4 467–376 20
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 14 10 – 4 392–310 20
5. Hajdúböszörmény 14 8 1 5 375–353 17
6. Bőcs 14 7 1 6 398–393 15
7. Ózd 14 7 – 7 433–431 14
8. Létavértes 14 6 – 8 367–357 12