Kölcsey DSE – Tőlük már be is fagyaszthatnák a tabellákat

Nem állítható, hogy a Kölcseynek, no meg Tilki Andreának könnyű dolga lett volna a létavértesi védők sűrűjében – © Fotó: Racskó Tibor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A harmadik forduló mérkőzéseit rendezték a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 3. forduló

Bőcs KSC–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 22–32 (9–15)

Bőcs, 50 néző, v.: Sándor L., Szikszai Cs .

Tiszavasvári: Boczák K. – Benyusz K. 4/1, Gál L. 1, Lázár A. 3, Kiss K., Dancs M. 12/2, Mezei L. 3. Csere: Kovács L. 1, Türk F. 4, Barabás B. 2, Gazdag R. 2, Nácsa B., Jávor D. Játékos-edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/1 illetve 5/3. Az első félidőben mutatott gyenge játék után rendezte sorait a vasvári csapat és magabiztosan nyert. Junior: 18–26.

Türk Ferenc: – Sok technikai hibával, helyenként fegyelmezetlenül játszottunk a szünetig, majd végig jó kapusteljesítménnyel kiharcoltuk a győzelmet.

Fehérgyarmati VSE–Debreceni EAC 22–23 (15–11)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Csörgő, Vitális.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 2, Albecz B. 6, Kun Sz, 2, Szabó P. 5, Gaál R. 6, Bálint A. 1. Csere: Harangi P. (kapus), Hadar B., Szabó I., Strugureanu, Falcsik L. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 10, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 4/2. Az első félidőben megszerzett biztos előnyt elherdálta a hazai csapat, amely a szünet után húsz percig csak négyszer talált a kapuba, majd a szoros végjátékból a vendégek jöttek ki jobban. Junior: 24–23.

Falcsik Miklós: – Ez még nem zivatar! Egyenlőre csak csepereg az eső, ami úgy gondolom hamarosan el is áll és újra kisüt a nap.

Balmazújvárosi KK U23–Kisvárdai KC 29–28 (15–12)

Balmazújváros, 150 néző, v.: Kiss J., Polgár A.

Kisvárda: Simon A, – Tuska Sz. 3, Oláh B., Mándi K. 6/2, Bod B. 5/2, Nagy D. 7, Paróczai L. 3. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L. 1, Pisák T. 2, Szanyi A., Petykó T. 1, Barta D., Kapdos J., Szabó A., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 4/2, illeltve 5/4. Kiélezett mérkőzésen a kevesebbet hibázó csapat nyert. Junior: 23–26. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Későn ébredtünk, és az utolsó pillanatban szerencsénk sem volt.