Szabolcs-Szatmár-Bereg – Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti-csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 5. forduló

Fehérgyarmati VSE–DEAC 22–25 (10–12)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Aczél A., Paulovics Zs.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Pálfy V. 1, Gaál R. 1, Kun Sz .1, Csobay A. 3, Hangos D 10, Ferencz R. 5. Csere: Harangi P. (kapus), Illés N., Szíjjártó A 1, Szabó I.. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 2/2. A jobb játékerőt képviselő debreceni csapat megérdemelten vitte el a két pontot. Junior: 41–16.

Falcsik Miklós: – Jobbak voltak a vendégek, bár 20–21-es állásnál lehetőségünk adódott arra, hogy komoly meglepetés szerezzünk. De nem tudtunk élni az eséllyel.

Kisvárdai KC–Kazincbarcikai KSE 22–24 (13–17)

Kisvárda, 320 néző, v.: Katona J., Konyári I.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 4, Pisák T., Petykó T., Molnár Z. 6, Csontos M. 6/2, Albecz B. 1. Csere: Lipécz M. (kapus), Kovács L. 1, Pál T. 2, Nagy G., Csendes Á. 1, Mándi K., Barabás B. 1, Nagy D., Botka Á. Edző: Sándor László.

Kiállítások: 8, illetve 16 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 6/4. A lelkesen játszó vendégek nyertek a lassan csordogáló mérkőzésen. Junior: 39–23. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Sándor László: – Eddig lehetett játszani a tűzzel…

További eredmények: Eger SBS Eszterházy U23–Hajdúböszörményi TE 29–30, Nádudvari ASK–Berettyó MSE 26–27, Mezőkövesdi KC U23–B.Braun Gyöngyös U23 34–26, Balmazújvárosi KK U23–Juhász `99 Füzesabonyi SC 18–31.

Női, 4. forduló

SZEPA AKSE–Mátészalkai MTK 24–38 (11–15)

Miskolc, 50 néző, v.: Kovács T., Major A.

Mátészalka: Bodó A. – Deme F. 1, Árnyas P. 6, Kiss B. 10/3, Deme B. 11, Márkus P. 5, Sigér D. 1. Csere: Tengyel E. 4, Mándi E. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 6 illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/3. Egy percig sem forgott veszélyben a szalkai csapat győzelme. Junior: 37–29.

Vakarcs Krisztina: – A nyögvenyelős első félidő után jelentősen feljavult a kapusteljesítmény és a csapatjáték.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Bőcs KSC 25–21 (14–12)

Continental Aréna, 150 néző, v.: Gulybán O., Örsi P.

Kölcsey: Torkos A. – Hrabina I. 5/1, dr. Tilki A. 8, Kelemen G., Katona K. 7, Márkus G., Papp A. 1. Csere: Varga F. (kapus), Gyimesi L. 2, Silye V. 2/2, Hruska Zs., Vitányi A., Rabatin H., Balogh D. Edző: Hadobás István.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/3, illetve 8/6. A rutinos, kellemetlen, halogató stílust képviselő csapat ellen közepes játékkal is biztosan nyert a Kölcsey. Junior: 79–7.

Hadobás István: – Ugyan ráfeszültünk, de hoztuk a kötelező győzelmet. A tanulási folyamat közepette játékunkban további javulást várok, elsősorban támadást tekintve.

Vitka SE–Füzesabonyi Sport Club 29–41 (17–23)

Vásárosnamény, 60 néző, v.: Hadas D., Nyitrai Sz.

Vitka: Darányi R. – Csontos R. 4, Gyetvai B. 1, Lapsova 1, Lengyel L. 5, Csubina 6, Rácz K. 4/3. Csere: Miklovicz B. (kapus), Sarkadi É. 1, Szemán Sz. 7. Játékos-edző: Szemán Szilvia.

Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/3. Megérdemelten nyert a minden szinten erősebb bajnokesélyes. Junior: 19–38.

Szemán Szilvia: – Fizikailag fölénk nőtt az ellenfél.

További eredmények: DVSC KKFT II–Hajdúböszörményi TE 33–28, Mezőkeresztes VSE–Miskolci VSC 34–29.

1. Mezőkeresztes 5 5 – – 171–135 10
2. Füzesabony 4 4 – – 129–102 8
3. Hajdúböszörmény 4 3 – 1 119–86 6
4. Mátészalkai MTK 4 3 – 1 114–94 6
5. Lóci DSE 4 2 – 2 102–105 4
6. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 4 2 – 2 93–98 4
7. Miskolci VSC 4 2 – 2 117–133 4
8. Heves 4 1 – 3 101–104 2