Dühbe gurultak a kisvárdaiak

A kézilabda NB II. Észak-keleti csoport második fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Férfi, 2. forduló

Mátészalkai MTK– Hajdúnánás KS 22–32 (8–15)
Mátészalka, 50 néző, v.: Csörgő L., Vitális G. Mátészalka: Oross A. – Varga R. 2, Orosz L. 5, Szíjártó A. 2, Hadar B. 1, Szántó Sz. 3/1, Falcsik L. 1. Csere: Kovács I. 1, Balla J., Kun Á. 5, Szalay K. 1, Bíró M. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. . Hétméteresek: 1/1, illetve 6/5. A szalkaiak játékában akadtak biztató jelek, de jelen pillanatban csak ennyire képesek. Junior: 22–28.

Falcsik Miklós: – Megszeppenve kezdtük a mérkőzést, amelyet a vendégek már az első félidőben lerendeztek. Gratulálok a nánásiaknak, megérdemelten győztek. Már hirdetést is adtunk fel, „bajban vagyunk” jeligére.

Fehérgyarmati VSE–Hajdúböszörményi TE27–25 (11–13)
Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Dohány J., Nagy L. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 5, Tóth N. 8/1, Szabó P. 8/1, Kun Sz. 2, Gaál R. 2, Pásztor A. Csere: Kiss M. (kapus), Bihari Z.., Szabó I., Lakatos Á., Siket T. 2, Karikás K. Edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/2. A junior korú Kiss Márk sorozatos bravúrjaival döntő érdemeket szerzett a sok hibával játszó fehérgyarmatiak győzelmében. Junior: 24–19.

Csapos János: – Győztünk. Külön gratulálok Kiss Márknak, aki védéseivel nagy mértékben hozzájárult a sikerhez.

VKK Nyírbátor–Rádió M Miskolc 30–28 (16–15)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Kovács T.,Major A. Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 2, Pisák T., Erdős Z. 2, Hornyák Z. 1, Kovács Zs. 5/2, Vasas Gy. 7. Csere: Tóth M. (kapus), Molnár Z. 5, Balogh Sz. 3, Csébi D. 3, Torzsa R. 2,, Szabó Cs. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. A hazaiak végig kiélezett, izgalmas meccsen kerekedtek felül. Junior: 33–28.

Váczi Sándor: – Rosszul védekeztünk, megszenvedtünk a győzelemért.

Tiszavasvári SE-QUICK 2000–Kisvárdai KC SE 24–23 (8–14)
Tiszavasvári, 250 néző, v.: Herbák T., Bíró Á. Tiszavasvári: Bíró D. – Benyusz K. 5, Gáll L. 3, Dancs M. 7/1, Balázs M. 4, Lippai A., Mezei L. 2. Csere: Bódor Z. (kapusok), Kiss K., Lázár A 3, Kaibás M., Erdei P., Gazdag R., Havel K., Losonczi K. Edző: Grandjean Gábor. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 2, Járosi A. 7/2, Bod B. 2, Mándi K. 1, Barabás B. 3. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L., Türk F. 1, Nagy M., Czili A., Kovács L. 1, Kovács A. 4/2,, Szanyi A., Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/1, illetve 6/4. A vendégcsapat tetemes előnnyel vezetett a 40. percig, ekkor azonban a lelkes hazaiak izgalmassá tették a meccset, majd az utolsó percben átvették a vezetést. Győzelmükhöz az is hozzájárult, hogy a legjobb kisvárdai játékost, Járosi Attilát piros lappal kiállították, míg Bíró Dávid pedig ragyogóan védett. Junior: 26–49. (Tudósító: Hankó András)

Grandjean Gábor: – Ötven percig árnyéka voltunk önmagunknak és nagyon gyengén játszottunk, A bajnok Kisvárdának könnyűszerrel lőhettünk volna negyven gólt, mégis azt kell mondjam, az utolsó két kapusbravúrnak és némi szerencsének köszönhetjük a győzelmünket.

Papp József: – A csapat magabiztosan játszott a 40. percig, majd a piros lap miatt komoly hátrányba kerültünk, és a lelkes hazaiak felőröltek bennünket. Sajnos, nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a játékvezetői ténykedés a szabálykönyv minden egyes paragrafusát felülbírálta. Felteszem a kérdést, egy olyan játékvezető, aki a helyi csapatban játszott és jelenleg is Tiszavasváriban dolgozik, vajon nem tartja-e elvtelennek, hogy elfogad egy ilyen küldést?

További eredmények: Berettyó MSE–Kazincbarcikai KSE 31–26, Bőcs KSC–Debreceni EAC26–26.