Boczák Kornél időntúli hetest védett, így nyert a Tiszavasvári!

2017.12.11 09:25
Tiszavasvári – A férfi kézilabda NB II. észak-keleti csoportban drámai körülmények között nyert a Tiszavasvári és vesztett a Kisvárda. Az utolsó őszi meccsén játszó Fehérgyarmat ugyancsak megizzadt a győzelemért, míg otthon szenvedett vereséget a Nyírbátor.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 11. forduló

Nyírbátori SC–Hajdúnánás KSE 27–36 (10–18)

Nyírbátor, 200 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Nyírbátor: Nagy T. – Pálfy V. 5, Szedlacsek J., Pisák T. 2/1, Bod B. 4, Kovács Á. 7/1, Varga R. 4. Csere: Nagy N. (kapus), Láng M., Dobi S. 1, Takács Z. 2, Tóth N. 2. Edző: Csapos János.

Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 5/5. Ez volt az a meccs, amikor a hazaiak szempontjából minden labda kifelé pattant. Ifi: 33–47.

Csapos János: – Minden tekintetben jobb volt az ellenfél. Gratulálok a Nánásnak.

Fehérgyarmati VSE–Nádudvari ASK 21–20 (13–10)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Héjja, Kónya.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 5/3, Szabó P., Kun Sz. 3, Müller N. 4, Albecz B. 2, Csobay A. 3. Csere: Viman (kapus), Illés N. 2, Gaál R. 2, Siket T. Edző: Falcsik Miklós.

Kiállítások: 8, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 1/1. A 12. percben 7–1-re vezetett a jól kezdő gyarmati csapat, amely a második félidőben érthetetlenül sok ziccert hibázva felhozta ellenfelét, így a végén meg kellett szenvedni a győzelemért. Ifi: 23–22.

Falcsik Miklós: – Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, horrorisztikus lett a vége.

Füzesabonyi SC–Tiszavasvári SE 19–20 (14–9)

Füzesabony, 100 néző, v.: Pauló, Tímár.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 1, Benyusz K. 7, Földi I., Nagy Á. 4/1, Deli D. 1, Gazdag R. Csere: Volosinóczki, Bódor Z. (kapusok), Kovács II L. 4/1, Feind Z., Kiss K. 3. Edző: Hadas Sándor.

Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/2. A mérkőzés 46. percétől nem kapott gólt és bravúros győzelmet aratott a Tiszavasvári, amelynek kapusa, Boczák Kornél időntúli hétméterest hárított. Ifi: 33–29.

Hadas Sándor: – Jó védekezés, akarat, és a vasvári szív diadala.

Hevesi SE–Kisvárdai KC 25–24 (17–12)

Heves, 150 néző, v.: Major, Szűcs D.

Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 4/2, Csendes Á. 6, Kovács L., Molnár Z. 8, Mészáros T., Illés T. 5/4. Csere: Tóth M. (kapus), Petykó T., Botka Á., Nagy G., Dévényi T., Gyebnár I., Papp P. 1, Türk F. Játékos-edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 16, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 10/6. Nagyon kemény mérkőzésen nem kis játékvezetői segítséggel győzött a hazai csapat. Ifi: 37–27. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Türk Ferenc: – Nagyon sajnálom a csapatomat, mert mindent megtett a siker érdekében, viszont ilyen körülmények között azt gondolom, nem lenne szabad kézilabda mérkőzést játszani…