Agyrázkódás, pontmentés időn túli hetes hárításával

Szabolcs-Szatmár-Bereg -Teljes fordulót rendeztek a kézilabda NB II Észak-keleti csoportban.

Férfi, 10. forduló

Debreceni EAC–VKK Nyírbátor 21–40 (12–19)

Debrecen, 200 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi R. Nyírbátor: Gadnai A. – Fülöp G. 8, Pisák T. 1, Erdős Z. 4, Hornyák Z. 5, Molnár Z. 8, Vasas Gy. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Csébi D. 4, Balogh Sz. 2, Kovács Zs. 5, Puskás R., Nagy N., Szabó Cs., Torzsa N. 1.

Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 0. A magabiztos nyírbátori győzelemre árnyékot vett, hogy a junior mérkőzés utolsó perceiben Kondás Máté agyrázkódást szenvedett. Junior: 30–24.

Váczi Sándor: – Húsz perc elteltével sikerült megtörni a hazaiakat, majd érvényre jutott lendületes játékunk

Kazincbarcikai KSE–Mátészalkai MTK 32–28 (16–13)

Putnok, 100 néző, v.: Kovács T., Major A. Mátészalka: Oross A. – Varga Z. 2, Király Gy. 5, Kovács I. 1, Kun Á. 1, Szántó Sz. 13/4, Varga R. 2. Csere: Hadar B. 1, Bíró M. A. 2, Szalay K. A. Szíjártó A. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 12, illetve 14 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 6/4. A Mátészalka vállalható vereséget szenvedett az eddig nagyon jó teljesítményt nyújtó Kazincbarcika ellen. Junior: 37–32.

Falcsik Miklós: – A második félidő elején volt egy hat perces rövidzárlat, ami megpecsételte a sorsunkat.

Hajdúböszörményi TE–Tiszavasvári SE-QUICK 2000 26–26 (15–13)

Hajdúböszörmény, 150 néző, v.: Hirth Gy., Őri I. Tiszavasvári. Bódor Z. – Benyusz K. 6/1, Kajibás M., Kiss K. 2, Lázár A., Dancs Máté 9, Mezei L. 3. Csere: Volósinóczki R., Bíró D. (kapusok), Gáll L. 1, Nácsa B. 3, Gazdag R., Lippai A. 2, Pataki B., Dancs Miklós, Havel K. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 2/1. A szezon legjobb játékát nyújtó vendégek nyolc perccel a befejezése előtt 24–20-ra vezettek, de nem mindenki szerette volna, ha ők nyernek… A pontszerzés úgy sikerült, hogy vasvári kapus, Bíró Dávid időn túli hétméterest hárított! Junior: 34–33.

Türk Ferenc: – Nagy szükségünk volt már erre a pontra, ami lehetett volna kettő is. Sajnos, a hajrában rajtunk kívül álló okok miatt kicsúszott a kezünkből a győzelem.

Fehérgyarmati VSE–Berettyó MSE 24–28 (12–12)

Fehérgyarmat, 400 néző, v.: Nyitrai Sz., Panyi L. Fehérgyarmat: Nagy T. – Csobay A. 7, Siket T. 2, Kun Sz. 2, Szabó P. 9/3, Gaál R. 2, Pásztor A. 2. Csere: Bihari Z., Lakatos Á., Karikás K., Szabó I. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/0. A második félidőben kiütközött a fáradság a gyarmati csapaton. amely már nem tudta ledolgozni hátrányát. Junior: 32–23.

Csapos János: – Megszorítottuk az élcsoporthoz tartozó vendégeket, kis szerencsével még többet is kihozhattunk volna ebből a meccsből.

Kisvárdai KC SE–Bőcs KSC 35–29 (17–13)

Kisvárda, 370 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Kisvárda: Simon A. – Tuska Sz. 2, Csendes Á. 2, Bod B. 4, Mándi K. 3, Járosi A. 9/3, Barabás B. 2. Csere: Koi E. (kapus), Paróczai L., Kovács L. 4, Türk F. 1, Kovács A. 5, Czili A. 1, Virga Á. 2, Botka Á. Edző: Papp József. Kiállítások: 14, illetve 2 perc. Héméteresek: 3/3, illetve 4/3.Nem volt kétséges a kisvárdai győzelem. Junior: 35–18. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Papp József: – Könnyen feledhető, keserves győzelmet arattunk.

További eredmények: Rádió M Miskolc–Hajdúnánás Robzol 2000 KS 31–28.

Női, 10. forduló

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Bőcs KSC 25–23 (13–13)

Bujtosi csarnok, 100 néző, v.: Nagy B., Oláh E. Kölcsey: Koppán N. – Szoboszlai F. 2, Katona K. 3, Kelemen G. 1, Gyimesi L. 2, Móré K. 7/4, Szoboszlai N. Csere: Dávida G. (kapus), Márkus G. 1, Szabó V., Papp A. 4, Tilki A. 5, Csontos O., Silye V., Hrabina I. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Héméteresek: 4/4, illetve 8/8. hatalmas küzdelemben, szoros első félidő után az óriási lelkesedéssel játszó Kölcsey fontos pontokat szerzett. Junior: 31–17.

Hadobás István: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a mindenkire veszélyes Bőcs ellen, de nagy győzni akarásunk eredménye a végső helyezés szempontjából is értékes győzelem.

Kisvárdai KC SE–Miskolci VSC 41–24 (18–9)

Kisvárda, 100 néző, v.: Száva F., Szegedi Zs. Kisvárda: Harisova – Vassné 4/1, Csányi E. 6, Tar H. 1, Dudás G. 7, Frank P. 6, Rácz K. 7. Csere: Jurecska K (kapus), Kovács K. 3, Kránitz A. 6/1, Szilágyi R. 1, Almási L. Edző: Dévényi János. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Héméteresek: 3/2, illetve 6/4. Kitünő kapusteljesítményekkel biztos hazai siker. Junior: 23–27. (Tudósító: Nagy Kálmán)

Dévényi János: – Hoztuk a kötelező győzelmet.

További eredmények: Hajdúböszörményi TE–Létavértes SC 97 SE 26–23, Füzesabonyi SC–Derecskei KKSE 44–19, Etalon K.K. Adács–Alsózsolca KSE 28–26, Ózs–Debreceni VSC III 31–37.

1. Füzesabony 10 10 – – 355–218 20
2. Kisvárda 10 9 – 1 351–241 18
3. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 10 7 – 3 279–223 14
4. Debreceni VSC III 10 6 – 4 314–279 12
5. Ózd 10 6 – 4 312–298 12
6. Bőcs 10 5 1 4 276–267 11
7. Hajdúböszörmény 10 5 1 4 247–244 11
8. Létavértes 10 5 – 5 274–244 10